Конкурс грантів у галузі енергозбереження

Громадам України пропонують долучитися до  створення Планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP). Громадська організація Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки», оголошує II етап конкурсу на розробку в 2019 р., Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та клімату (SECAP), серед малих та середніх громад України, з чисельністю населення не більше 100 тисяч. Для участі у конкурсі необхідно підготувати проект у галузі енергозбереження, який реалізовуватимуть вже 2019-го. Про це повідомила директор обласного Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

«Реформа децентралізації знайшла активний відгук на місцях. Бюджети громад щороку зростають. Як результат – оновлюється інфраструктура та відроджується село. Подальшому розвитку територій допоможе й застосування новітніх технологій енергозбереження. Зараз триває конкурс на кращі ідеї, які увійдуть до Планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату. У громад є чудова можливість поборотися за грант у цій перспективній галузі й отримати кошти на реалізацію проекту», – зазначила Олена Тертишна.

Хто може взяти участь у конкурсі:

Органи місцевого самоврядування: міські та селищні ради, об’єднані територіальні громади України, які приєдналися, або мають бажання приєднатися до Європейської ініціативи – (Covenant of Mayors) – «Угода мерів», ініційованої Європейською Комісією від 15.01.2009 року, з метою забезпечення реалізації політики сталого енергетичного розвитку та зменшення викидів парникових газів на території громади не менше ніж на 30% до 2030 року.

Вимоги до учасників конкурсу:

  • Місто, селище,село, ОТГ з фактичною кількістю населення не більше 100 тисяч жителів (за результатом останнього перепису населення), яке приєдналося, або планує приєднатися до Меморандуму про співпрацю в інноваційній та науково-виробничій сфері.
  • Можливість надання не менше 50% співфінансування проведення інвестиційних розрахунків в межах концепції залучення нових технологій, ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля, забезпечення сталого розвитку поселень та заходів з формування реєстру інвестиційних проектів громади.

Кінцевий термін подачі заявок: 15 вересня 2018 р. 16 година 00 хвилин.

Пріоритети будуть надаватися учасникам, які мають готовність до просування партнерських проектів сталого розвитку в галузі:

  • енергобезпеки та диверсифікації джерел енергії, зменшення витрат енергоносіїв;
  • збереження довкілля, благоустрою територій
  • енергозбереження на об’єктах комунальної власності
  • модернізації технологій у житлово-комунального секторі та використання альтернативних джерел енергії;
  • організації партнерства «громада-бізнес-влада»;
  • стратегічного планування, комплексної оцінки середовища, адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату;
  • моніторингу дій влади та навчання громади (громадський нагляд та контроль);
  • формування енергетичного бюджету громади;
  • просування м’яких інформаційних заходів;
  • впровадження комплексних заходів скорочення витрат.

Роботи по написанню Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та клімату (SECAP) будуть виконуватися в 2019 р. експертами, учасниками проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки».

Умови участі:

  • Учасник конкурсу надає заповнену аплікаційну форму (формат Word документ) та її сканкопію з підписом Голови громади і печаткою (формат PDF).
  • Лист на офіційному бланку з підтвердженням про співфінансування
  • Заповнений «Опитувальник сучасного стану громади»

Всі матеріали надсилати на пошту громадської організації: lubnyfound@gmail.com

У темі листа вказати: konkurs_secap_назва громади


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies