Корупція за «ДНР» квітне, навіть погрози смертної кари не допомагають

Як відзвітувала «прес-служба МВС» самопроголошеної «ДНР» 14 серпня під час передачі 130 тисяч російських рублів (50 тисяч гривень) був затриманий «мер» одного із міст самопроголошеної «народної» республіки.

Загалом це була лише частина із отриманих «чиновником» коштів у 300 тисяч рублів (120 тисяч гривень) за заключення договору оренди приміщення що було на балансі адміністрації органу влади.

Ім’я, фамілію та населений пункт у новині не називають.

Загалом тема корупції у вищих щаблях «влади народних республік» є дуже таємною і лише інколи виходить назовні, проте це далеко не перший випадок, коли за грати за підозрою у корупції опиняються вищі «держслужбовці» самопроголошеної «ДНР».

Так, 6 квітня 2016 року так званим «МГБ ДНР» при отриманні взятки був заарештований перший заступник «мера» Донецьку Ігор Пономаренко. Згодом з’явилася інформація, що заарештований також і незмінний, з жовтня 2014 року, «мер» Донецька Ігор Мартинов.

Підставою затримання останнього начебто стали показання Пономаренко щодо корупції і незаконної розтрати «державних» коштів із використанням «схем» відмивання коштів з міського бюджету, начебто великі суми відмивалися в комунальній сфері котру як раз і курував Пономаренко.

Втім український журналіст Олексій Мацука із посиланням на свої джерела стверджував, що Пономаренко був заарештований як раз за заявою самого «мера» Донецьку Ігоря Мартинова.

Так чи інакше згодом Мартинов повернувся до виконання своїх обов’язків і був звільнений із посади у жовтні 2016 року.

Нещодавно, у червні 2017 року при отриманні взятки у дуже великому розмірі був заарештований «перший заступник міністра податків та зборів» Олександр Михайлов.

Тоді чимало оглядачів пов’язали це із посиленням позицій «міністра податків та зборів» самопроголошеної «ДНР» Олександра Тимофєєва на прізвисько «Ташкент», для послаблення якого і був затримаий його заступник, що окрім компрометації давало в руки ватажка «ДНР» Олександра Захарченко інформацію щодо схем, котрі використовувалися Ташкентом для власного збагачення.

З того часу Тимофєєв є одним із найвірніших прибічників Захарченко, що підтверджується проголошенням так званої «Малоросії».

Незважаючи на таємниці рівень корупції у самопроголошеній ДНР такий, що не помітити цього неможливо, то ж 1 серпня голова самопроголошеної ДНР Олександр Захарченко обмовився про необхідність введення вищої міри покарання за корупцію, тобто смертної кари. Навряд чи така міра булу б необхідною без тяжкої ситуації із корупцією.

Правда таких загроз корупціонери в самопроголошеній «ДНР» не бояться. Так, вже 11 серпня за повідомленням прес-служби «МВС ДНР» була викрита група працівників «реєстраційної палати міністерства юстиції ДНР», що зумисно штучно затягували реєстрацію та інвентаризацію об’єктів нерухомості, видачу технічних паспортів, допомагали незаконному переплануванню приміщень.

За термінове виготовлення технічного паспорта на нежитлове приміщення площею до 2500 кв. м. фігуранти отримували від 6000 до 15000 рублів (2300-5800 гривень), на квартиру або будинок – до 6000 рублів. Правоохоронці протягом місяця зафіксували 147 фактів отримання лідером ОЗУ хабарів за надані послуги на загальну суму понад 700 тисяч рублів (270,4 тис. грн.). Під час обшуку у підозрюваних вилучили 3,5 млн рублів (1,35 млн. грн.). Шістьох з учасників групи заарештували, 16 – залишили по підпискою про невиїзд.

І от через два дні чергове голосне затримання – «мера» одного з міст.

Між тим найбільш звична корупційна практика у самопроголошеній «ДНР», що викликає найбільше невдоволення населення зазвичай не згадується як корупція і є начебто легалізованою.

Мова йде про побори на «блокпостах» на лінії зіткнення, коли із бажаючого проїхати без черги біля Горлівки, наприклад вимагають 1000 російських рублів за авто. Враховуючи те, що біля блокпосту часто скупчуються сотні автівок, а загальної черги можна чекати до наступного ранку, масштаби «доходів» вражають.

Але ця проблема ніколи не знаходить сліду у новинах самопроголошеної «ДНР».

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies