Кошти Державного фонду регіонального розвитку – це потужне інвестування для Донеччини

Рекордну суму за останні чотири роки – більш ніж 777 мільйонів гривень –  отримала в 2018 році Донецька область з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Ці кошти йдуть на реалізацію інвестиційних проектів, які повинні вирішити найбільш негайні потреби регіону. Як використовується фінансовий ресурс, за яким принципом відбувається відбір проектів, що буде зроблено за кошти ДФРР цього року, розповіли представники Департаменту економіки Донецької облдержадміністрації.

“Обсяг фінансування Державного фонду регіонального розвитку за Бюджетним кодексом складає не менше 1 відсотка від доходів загального фонду бюджету. Це невід’ємна частина державного бюджету, тому кошти ДФРР надходять до нас вчасно та в повному обсязі. Кожного року ми оголошуємо конкурс проектів, які готує місцева влада. Конкурсна комісія складає рейтинг цих проектів і передає на затвердження в Мінрегіон. Так, у 2018 році затверджено фінансування 70 проектів на суму 777,7 мільйонів гривень. Це модернізація медичних та освітніх об’єктів, енергоефективність, розвиток спортивної інфраструктури, ремонт мереж водопостачання тощо”, – повідомила Наталя Великоцька, заступник директора департаменту – начальник управління економіки соціальної сфери та розвитку територій.

Особливістю використання коштів ДФРР є співфінансування з місцевих бюджетів – на менш ніж 10 відсотків від вартості проекту. Крім того, місцевій владі потрібно якісно підготувати проект і обґрунтувати його необхідність.

“Спочатку адміністрації деяких міст та районів з недовірою відносились до залучення коштів ДФРР. Але згодом почали активно подавати проекти. На сьогодні хоча б один проект з кожного населеного пункту вже реалізується. Є в нас і міста-лідери. Це Бахмут, Краматорськ і Слов’янськ. Кожного року вони подають по 10-20 проектів. Також активні й об’єднані територіальні громади: цього року шість з дев’яти ОТГ вирішують нагальні потреби свого розвитку за кошти ДФРР”, – зазначила Вікторія Аксенченко, заступник начальника управління – начальник відділу підтримки розвитку як інструмент розвитку територій.

Нажаль, не всі гроші вдається використати. По-перше, вони надходять лише в червні-липні. Потім треба оголосити тендер, що може зайняти ще два місяці. А там вже погодні умови можуть перешкодити виконанню будівельних або дорожніх робіт. Тому великі проекти місцеві адміністрації розписують на два роки, інакше невикористані кошти повертаються назад до бюджету. Крім того, в Департаменті економіки радять складати комплексні проекти, які передбачають реконструкцію чи будівництво якогось об’єкту “під ключ”.

Так, наприклад, Дружківка реалізує один, но великій проект реконструкції Центральної міської клінічної лікарні. Краматорськ минулого року отримав 10 нових тролейбусів. Також під фінансування від ДФРР потрапили обласні крупні проекти – відновлення Обласної психіатричної лікарні в Слов’янську та  створення рекреаційно-оздоровчої зони “Біля солоних озер” поблизу озера Вейсове у місті Слов’янськ.

Всі проекти, що з 2015 року були реалізовані за кошти ДФРР в Донецькій області, можна переглянути тут.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies