Саме робота Державної міграційної служби тісно пов’язана з нашим життям від самого народження. У службі допомагають отримати перші документи громадянина, забезпечують можливість поїхати за кордон, змінити прізвище при одруженні або за бажанням. Без перебільшення – кожна людина в Україні є клієнтом, і неодноразовим, Державної міграційної служби.
Переважно ми стикаємось з нею, коли потрібно оформити внутрішній чи закордонний паспорт, або вклеїти фотокартку у 25 та 45 років. Втім, це не єдині функції ДМС. Служба здійснює державну політику у сферах імміграції та еміграції, набуття та припинення громадянства України, реєстрація біженців та мігрантів.
Державна міграційна служба України:
- Аналізує міграційну ситуацію в країні, займається прогнозуванням міграційних процесів.
- Здійснює провадження з питань прийняття до громадянства України і про припинення громадянства України. Протягом 2019 року понад 20 тисяч осіб набули громадянства України.
- Видає дозволи на імміграцію, або ухвалює рішення про відмову у видачі чи скасування такого дозволу. Станом на початок 2020 року на обліку в Державній міграційній службі перебувають 285 тисяч іммігрантів.
- Оформлює документи для перебування іноземців в Україні, ухвалює рішення про продовження чи скорочення терміну перебування. Минулого року іноземцям було видано 32 тисячі посвідок на постійне проживання та ще 76 тисяч – на тимчасове.
- Ухвалює рішення про визнання іноземців та осіб без громадянства біженцями, оформлює їм посвідчення.
- Контролює роботу пунктів тимчасового розміщення біженців та іноземців, які незаконно перебувають в Україні. Всього таких пунктів шість, в них одночасно можуть перебувати майже 900 осіб.
Також ДМС видає громадянам документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство. Зокрема, підрозділи надають послуги з оформлення паспортів у формі ID-картки та закордонних паспортів, вклеювання фотокарток до паперових паспортів у 25 та 45 років.
За минулий рік оформлено понад 1,5 мільйона ID-карток і 3,5 мільйона закордонних біометричних паспортів.
Адміністративні послуги, що надає громадянам міграційна служба, поступово переходять в онлайн. За допомогою електронних сервісів ДМС можна записатись в електронну чергу на виготовлення паспорту, оплатити вартість послуги платіжними картками, відстежити стан оформлення документу, перевірити транслітерацію ім’я та прізвища, надіслати звернення та повідомити про корупцію.
Відомості, якими володіє ДМС, надаються органам ведення Державного реєстру виборців та надходять до Єдиного державного демографічного реєстру.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!