Краматорськ будує комфортне місто – поки на папері
Сесія Краматорської міської ради затвердила Стратегію розвитку міста, розраховану до 2020 року. Документ розроблявся з листопада минулого року, із залученням професійних консультантів, експертів, чиновників, представників бізнесу та громадськості.
Результатом багатомісячної роботи став об’ємний перелік стратегічних цілей і оперативних завдань, що сприяють досягненню цих цілей. Конкретні заходи, спрямовані на реалізацію задуманого, ще належить розробити і включити в міські програми. «Стратегія буде наповнюватися програмами і пропозиціями від жителів. Частина заходів запланована до реалізації вже в цьому році», – повідомила начальник відділу економіки та інвестицій Ярослава Рубайло, представляючи документ на сесії міськради.
Отже, яким бачать розвиток Краматорська розробники Стратегії. Головна місія – зробити з Краматорська місто технологічних стартапів і сучасної освіти, комфортний для життя. Стратегічне бачення є бажаною картинкою можливого майбутнього: Краматорськ – відкритий для людей, ідей, технологій і проектів, активні мешканці громади, система інновацій та якісної інфраструктури, соціальна відповідальність і партнерство.
На основі всебічного аналізу існуючих в місті проблем та з урахуванням досягнення кінцевих результатів розроблені чотири стратегічні цілі:
- A. становлення відкритої і конкурентоспроможної економіки, розвиток бізнесу і залучення інвестицій.
- B. створення сучасного комфортного та доступною міського середовища.
- C. підвищення можливостей місцевого самоврядування.
- D. безпека.
По кожній з цих категорій розроблені оперативні цілі і завдання. Так зване «Дерево цілей» в деякій мірі конкретизує поставлені завдання. Наприклад, в категорію А включений пункт з надання фінансової підтримки малому бізнесу на реалізацію проектів. У категорії В є пункти по енергозбереженню, реконструкції житлового фонду та навіть концепція «Культурний вигул домашніх тварин». У категорії С пропонується створити ефективну і прозору систему управління громадою в умовах децентралізації. Категорія D включає оптимізацію дорожньої мережі, вуличне освітлення і відеоспостереження.
«Мені видається, що в існуючих політичних, економічних умовах дана логіка (Стратегія розвитку Краматорська. – ред.) є практично безальтернативною. Це єдине вікно можливостей, що дає місту шанс мати майбутнє. Альтернативою йому мені представляється пакування валіз», – прокоментував одному з місцевих ЗМІ Юрій Трембач, учасник робочої групи з розробки Стратегії.
За його словами, комфортне середовище проживання не менш важливе, ніж розвиток економіки і залучення інвестицій.
«Нам життєво необхідно створювати сучасні продумані і зручні громадські простори вулиць, площ, скверів, парків, стимулювати відкриття кафе, барів, клубів, дискотек, театрів, фізкультурних комплексів, арт-об’єктів, проводити фестивалі, розвивати велоінфраструктуру і інфраструктуру якісного громадського транспорту, мити і чистити наше місто до блиску, в межах компетенції міської влади покращувати ситуацію в охороні здоров’я та освіті.
Інакше рано чи пізно і потенційні IT-шники, і майбутні кваліфіковані верстатники і інженери заводів, і інші драйвери нашого зростання виявляться в інших містах. А ми залишимося з абияк відремонтованим радянським містом 70-х років минулого століття, яке не має майбутнього.
Комфорт коштує грошей, і це вже не інвестиції і питання не до бізнесу, це питання до бюджетів – від місцевого в міру його можливостей, до державного в міру його політичної волі щодо розвитку прифронтових територій. А поки є міжнародний інтерес – це питання грантів, а також інших форм фінансування з боку міжнародних організацій», – сказав Юрій Трембач.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!