Краматорськ прийняв бюджет розвитку, але не врахував потреби околиць

Після опрацювання бюджетних запитів і пропозицій від депутатів, а потім ще й довготривалих обговорень на депутатських комісіях, остаточний проєкт бюджету Краматорська на 2020 рік був прийнятий на сесії міськради 23 грудня. Але й після цього у деяких депутатів залишилися питання відносно справедливого розподілу коштів платників податків.

Капітальні вкладення зростають

Як запевнила заступник голови планово-бюджетної комісії Ірина Ольхова, бюджет-2020 – це бюджет розвитку: у ньому закладено зростання капітальних вкладень на 7% у порівнянні з тогорічним.

Капітальні видатки на розвиток передбачені у розмірі 301 мільйон гривень. З них на освіту заплановано виділити 44,8 млн грн, що на 25% більше, ніж минулого року. На заходи з розвитку медичних закладів спрямують 22,6 млн грн.

Видатки на капітальні ремонти у сфері житлово-комунального господарства також збільшено. Зокрема, на ремонт тротуарів та внутрішньоквартальних доріг виділять 95,8 млн грн, на ремонт житлового фонду та ліфтів – 12,2 млн грн, на придбання двох пасажирських автобусів – 5 млн грн.

Також у бюджеті закладено 50 млн грн на співфінансування проєктів, що реалізуються за рахунок державної Програми регіонального розвитку.

Про селища забули

Як зазначив на сесії депутат Андрій Безсонний, у бюджеті не враховані потреби мешканців віддалених селищ. Мова йде не про селищні ради, а саме про селищні території Краматорської міської ради – Іванівка, Городещино, Веселий, Жовтневий тощо.

“Ми завжди приділяємо багато уваги розвитку та благоустрою центральної частини міста, виділяючи з бюджету десятки мільйонів гривень. При цьому не враховуємо потреби інших мешканців Краматорська, не підтримуємо належною мірою життєдіяльність селищ. Незважаючи на те, що в жовтні до виконкому нами надавалися відповідні пропозиції, вони практично не були включені до проєкту бюджету. Якщо щось і заплановано, то це якісь незначні роботи. Тобто ми продовжуємо латати діри, а не ведемо системної роботи щодо покращення життя у селищах”, – наголосив Андрій Безсонний.

За словами депутата, кожного року потрібно планувати та закладати у бюджеті фінансування на ремонт доріг, зовнішнього освітлення, заміну електромереж у селищах.

“Цим має займатись комісія міськради з комунальних питань. Проте в реальності виходить так, що селища отримують кошти за остаточним принципом, коли щось потребує ремонту невідкладно. Зараз нам знов пообіцяли врахувати потреби селищних територій лише згодом, у разі перевиконання бюджету”, – повідомив Андрій Безсонний.

Центр міста продовжать оновлювати

За логікою розробників проєкту бюджету, у пріоритеті все ж таки має бути центральна частина міста. Тут застосовується комплексний підхід. Після того, як були повністю реконструйовані площа Миру та сквер “Лабіринт”, роботи будуть продовжені на прилеглих ділянках.

Запланована капітальна реконструкція проспекту Миру та Скверу Профсоюзів. Причому будуть відремонтовані фасади житлових будинків поряд зі сквером, щоб увесь комплекс виглядав охайно та гармонійно. А ось що робити з фонтаном у сквері Профсоюзів, поки що не вирішили – занадто дорого коштує його кардинальне оновлення.

Що стосується реконструкції вулиць Марата та Академічної, на які вже розроблено проєктно-кошторисну документацію, то частина депутатів все-таки заблокувала виділення коштів на ці роботи. Замість цього вони вважають за потрібне розпочати реконструкцію бульвару Машинобудівників.

Хай там як, позитивним є той факт, що Краматорськ розвивається та стає кращим. Головне, щоб бюджет наповнювався і було що витрачати на благоустрій, на ремонти, на оновлення обладнання у медичних закладах та інші потреби.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies