У місті затверджено Програму будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів інфраструктури на 2017-2020 роки. На кожен з чотирьох років у документі розписані заходи, фінансування яких здійснюється з місцевого, обласного та державного бюджетів, а також з інших джерел. Час від часу до Програми вносяться зміни, чергове редагування відбулося в січні цього року. Оновлений перелік заходів можна переглянути тут.
Найбільший обсяг фінансування припав на 2018 рік, коли на заходи з покращення інфраструктури було спрямовано близько 700 млн грн, з яких 153,8 млн грн – це кошти міського бюджету. Решта суми надійшла з інших джерел. Цього року фінансове навантаження на місто зросте. Всього протягом 2020 року передбачено виділити 466,3 млн грн, з них 398,8 млн грн – кошти бюджету Краматорська. Розглянемо найбільш кошторисні проєкти цього року.
На благоустрій міста загалом буде спрямовано 47,7 млн грн. Зокрема це: друга стадія проєктування території міста від проспекту Миру до площі Комсомольської слави – 15 млн грн; будівництво спортивно- оздоровчого комплексу (футбольне поле, майданчик для пляжного волейболу, легкоатлетична доріжка) по вул. Паркова – 10,7 млн грн; капітальний ремонт клумб по вул. Конрада Гампера в районі входу до саду Бернацького – 7 млн грн. Також заплановано ремонт клумб і скверів, тротуарів та зупинок громадського транспорту, будівництво дитячих майданчиків та етно-парку на території КП “КТТУ”.
На заклади освіти та культури передбачено 9,4 млн грн. З них за 4,9 млн грн капітально відремонтують центральний вхід в навчально-виховному комплексі ЗОШ № 6, за 2,9 млн грн – фондосховище музею по вул. Академічна, 60, за 1,5 млн грн – книгосховище Дитячої центральної бібліотеки ім. О.С. Пушкіна.
На спорт і фізичне виховання витратять 15,6 млн грн з міського бюджету та 31,5 млн грн з обласного. Найбільша сума (32 млн грн) піде на будівництво фізкультурно-оздоровчих комплексів в ЗОШ № 5, 6, 12, 23, 25, 31. Частина з них вже побудована у попередні роки. Загалом за чотири роки на цей захід передбачено 106 млн грн. Також за цим напрямком місто витратить 2,4 млн грн на продовження будівництва футбольних полів зі штучним покриттям у школах. Крім того, на другу чергу капітального ремонту будівлі Центру позашкільної роботи (коригування) виділять 7 млн грн.
На дозвілля з бюджету Краматорська заплановано 16 млн грн. Всі ці кошти підуть на один єдиний захід – реконструкція нежитлової будівлі під селищний клуб з благоустроєм прилеглої території по вул. Слобожанська, 6.
На охорону здоров’я передбачено 50,5 млн грн, всі ці кошти витратять виключно з міського бюджету. Найбільш кошторисний проєкт вартістю 30 млн грн – це капітальний ремонт приміщень будівель КМУ “Дитяче територіальне медичне об’єднання” по вул. Героїв України, 20 з благоустроєм прилеглої території. Також буде відремонтовано перший поверх поліклініки ДТМО за 2,7 млн грн. Окрім того, запланований капітальний ремонт внутрішніх приміщень будівель Міської лікарні № 2 за 1,2 млн грн; реконструкція внутрішніх приміщень травматологічного корпусу Міської лікарні № 3″ за 1,2 млн грн та капремонт даху будівлі травматологічного корпусу цієї лікарні за 3 млн грн.
На адміністративні будівлі витратять більш ніж 66 млн грн. На будівництво центру реінтеграції для бездомних осіб та осіб звільнених з місць позбавлення волі на земельній ділянці, розташованій по вул. М. Булгакової, 18, передбачено 4 млн грн з міського бюджету та 36 млн грн з обласного. Капітальний ремонт фасаду адмінбудівлі УПСЗН по вул. Героїв Небесної Сотні, 23 з благоустроєм прилеглої території – 6,5 млн грн. Продовжиться будівництво Центру надання адміністративних послуг по вул. Паркова в р-ні будинку №16, цього року на це закладено 17,6 млн грн. Загалом Центр обійдеться платникам податків у 60 млн грн, з яких 42 млн грн нібито вже витрачено.
На житлово-комунальне господарство заплановано майже 70 млн грн. З них 50 млн грн витратять на реконструкцію теплотрас, які потребують першочергової заміни. Це найбільша сума за чотири роки дії Програми, у якій за цим напрямком всього передбачено 96 млн грн. Також планується капітальний ремонт мереж водопостачання та водовідведення – 5 млн грн у 2020 році, а всього за чотири роки – 20 млн грн. Щодо жилого фонду, у Програмі зазначено лише два об’єкти – будинки № 9 і № 10 по проспекту Миру, в яких буде зроблено капітальні ремонти.
На дорожню інфраструктуру всього закладено 160 млн грн. Продовження капремонту автодороги по вул. Олекси Тихого та по вул. Танкістів обійдеться у 149 млн грн. Загальний кошторис проєкту складає 281 млн грн, з яких 191 млн грн – з бюджету Краматорська. На завершення капітального ремонту підземного переходу по вул. Олекси Тихого на Новому Світі витратять ще 2 млн грн з міського бюджету. Загальне фінансування цього об’єкту – близько 10 млн грн, з яких половина надійшла з Державного фонду регіонального розвитку. Також буде зроблено капітальний ремонт автодороги по вул. Дружби на ділянці від вул. Героїв України до вул. Ювілейна за 6,5 млн грн. І на будівництво проїздів в районі Центру позашкільної роботи заплановано 2,8 млн грн.
Як бачимо, влада намітила амбітні плани на покращення інфраструктури у Краматорську, та й гроші заплановані чималі. Тож будемо відстежувати, як просуватимуться роботи та що врешті вдасться зробити.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!