Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення

4801
коментарі відсутні

Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення

Довгобуди та недобудови, корегування проєктів у бік збільшення вартості, непрозорі тендери та обрання підрядників поза конкурсною процедурою. На думку депутатів, такі порушення свідчать про неефективне використання коштів платників податків.

На позачерговій сесії Краматорської міської ради було оприлюднено звіт тимчасової депутатської комісії, яка перевірила стан реалізації інфраструктурних об’єктів, що будуються, реконструюються, ремонтуються у місті за рахунок коштів місцевого бюджету, а також державних програм і бюджетів інших рівнів. До складу комісії увійшли 7 депутатів з різних фракцій. Комісія розпочала роботу влітку, здійснивши аналіз за період з 2016 до І півріччя 2019 року по об’єктах, вартість яких перевищує 1 млн грн.

Довгобуди від ДонОДА

По частині проєктів замовником робіт була Донецька облдержадміністрація, якій у 2016 році Краматорська міськрада передала повноваження на використання так званих “переміщених” коштів. Це кошти місцевих бюджетів тимчасово окупованих територій, котрі були перерозподілені згідно з розпорядженням голови ДонОДА між громадами на підконтрольній частині Донецької області.

Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення - Фото №1

Голова тимчасової комісії депутат Олександр Єрмольченко доповідає на сесії про стан реалізації інфраструктурних об’єктів

За словами доповідача, голови тимчасової комісії Олександра Єрмольченко, усього у Краматорську мали бути реалізовані 96 проєктів на загальну суму 566,4 млн грн. Формально з них виконано 82, але переважна більшість – це ремонт доріг, які у первісному переліку були зазначені одним рядком.

“Що стосується кошторисних проєктів, то вони були неодноразово скориговані, хоча й досі не завершені. Так, вартість льодової арени з 59 мільйонів гривень зросла більш ніж у 2 рази. Аналогічно й з басейном: на початку вартість будівництва була 46,8 мільйона, зараз сягає 119 мільйонів. Тобто комусь вигідні довгобуди, адже це дозволяє збільшувати кошторис. Причому за складання скоригованої проєктно-кошторисної документації, а також за отримання експертиз, кожного разу сплачувалися кошти з місцевого бюджету”, – повідомив Олександр Єрмольченко.

Місцеві ігри

Інша частина проєктів, що були перевірені комісією, – суто місцеві. Тут також знайдено порушення у вигляді здороження вартості або зменшення обсягів робіт, подрібнення об’єктів на частини з метою обрання підрядника поза тендером тощо.

“Ось один приклад. При реконструкції скверу за Палацом культури НКМЗ тільки проєктно-кошторисна документація обійшлася міському бюджету у 248 тисяч гривень, потім вона була скоригована ще на 92 тисячі. Однак у проєкт не включили ремонт тротуарів повз сквер. На складання ПКД пішло ще 40 тисяч. І якщо на виконання робіт по скверу був проведений тендер, то на ремонт тротуарів підрядник був визначний за спрощеною переговорною процедурою. У підсумку безпосередньо реконструкція скверу обійшлася у 5.5 мільйона гривень, плюс ремонт тротуарів – ще 3,1 мільйона гривень. Це може свідчити про навмисне заниження первісної вартості робіт з метою непроведення тендеру на весь обсяг робіт”, – озвучив висновок комісії Єрмольченко.

За аналогічною процедурою роздроблено на частини проєкт капремонту хірургії: перша черга вартістю 32 млн грн, та друга – 16 млн грн. По першій був проведений тендер, а по другій без конкурсу був призначений той же підрядник. До того ж, комісія виявила розбіжності між проєктом та фактично виконаними роботами.

При  реконструкції  площі Миру теж не все гладко. При загальної вартості робіт 104 мільйони гривень місту довелося додати ще 6 мільйонів на непередбачені проєктом озеленення, налагодження фонтанів, завершення укладання плитки. На даний час площа так і не введена в експлуатацію.

Також комісія звернула увагу депутатів на перелік об’єктів, на які виділялись кошти протягом 2016-2019 років, були замовлені та оплачені проєкти та експертизи, але які так і не були реалізовані.

Загалом підрозділи Краматорської міськради не реалізували запланованих проєктів на суму 23 мільйони гривень. При тому, що були потрачені значні кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації по них.

На фото наприкінці цієї статті – демонстрація слайдів, що ілюструють звіт комісії.

 

Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення - Фото №2

“Улюблені” підрядники підрозділів виконкому Краматорської міськради

Недовіра меру та його замам

Комісія дійшла висновку, що з боку керівників структурних підрозділів, міського голови, його заступників, депутатського корпусу відсутній контроль за реалізацією інфраструктурних проєктів. У зв’язку з цим міському голові доручено прийняти кадрові рішення щодо посадових осіб, котрі на думку комісії порушують законодавство, та доповідати на сесіях міськради про хід і якість робіт. Сам звіт буде відправлено до правоохоронних органів з метою встановлення наявності злочину.

 

Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення - Фото №3

Депутати взяли до відома звіт комісії

Краматорський міський голова Андрій Панков пообіцяв провести службове розслідування по кожному факту, викладеному у звіті комісії. Але зазначив, що оприлюднення подібних висновків псує інвестиційну привабливість міста.

“Я гарантую, що розберуся по кожному факту, прийму дисциплінарне рішення аж до звільнення та доповім на сесії. Хоча сьогодні ми чули лише звинувачення, не заслуховуючи другу сторону. Такі дії депутатів, я впевнений, не йдуть на користь місту. Все, що ми створювали задля інвестиційної привабливості, може бути зруйновано. На превеликій жаль, ви не дивитися на крок уперед. А можливо, це тому, що скоро вибори”, – сказав Андрій Панков.

Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення - Фото №4

Краматорській міський голова Андрій Панков опинився за крок до висловлення йому недовіри від депутатів

На цьому ж засіданні розглядалося питання висловлення недовіри міському голові та його двом заступникам. По Андрію Панкову рішення не було прийняте, а по Світлані Фальченко та Світлані Ніконенко – так.

Що це означає? По заступниках – взагалі нічого. А що стосується мера, то механізм висловлення йому недовіри та його юридичні наслідки законодавством чітко не визначені. Однак це може бути підготовчим етапом для прийняття радою рішення про дострокове припинення повноважень міського голови.

Відповідно до ч.3 ст.79 Закону повноваження міського голови за наявності підстав, передбачених ч.2 цієї статті можуть бути припинені достроково за рішенням ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

 

Світлана Денисенко. “Донеччина. ЗмІнИ”

 

Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення - Фото №5

 

Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення - Фото №6

 

Краматорські депутати перевірили бюджетні витрати та знайшли порушення - Фото №7


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика