Краматорські депутати приховують деякі деталі своїх біографій, але активно спілкуються з виборцями

41 з 42 депутатів не повністю надав свої біографічні дані для оприлюднення відповідної інформації на офіційному сайті ради. Про це свідчить Громадський моніторинг «Атестація діяльності депутатів Краматорської ради», що опубліковано на сайті Ізбірком.

Як повідомляється, депутати надали біографічні відомості про місце роботи, партійну приналежність та фотокартки, але у всіх них відсутні дані про освіту, досвід роботи та сімейний стан. Виключенням є секретар Краматорської міської ради Денис Ошурко, який також є депутатом (партія «Опозиційний блок»). На відміну від інших, його біографія містить детальну та повну інформацію.

Крім того, у депутатів Краматорської міської ради відсутня практика надання електронних скриньок для листування – відповідних даних на сайті ради немає. Жоден депутат не розмістив цієї інформації. І лише три депутата надали свої мобільні телефони: це Кісліцина Лілія (БПП «Солідарність»), Тесленко Наталія,  Шевченко Олександр («Партія пенсіонерів України»).

Також аналітики ГО «Точка доступу» на протязі трьох місяців відвідували громадські приймальні депутатів. Громадські діячі дізнавались, хто з обранців проводить прийоми особисто, та чи відповідає графік прийому громадян, оприлюднений на сайті ради, безпосереднім зустрічам із виборцями в реальному часі.

Як з’ясувалося, станом на 26 жовтня у п’яти депутатів Краматорської міської ради оприлюднена неповна інформація на офіційному сайті. Татьянко Андрій, Фоміна Світлана, Нечволода Євген, Разживін Микола (всі – партія «Наш край») не вказали на сайті міської ради контактні телефони. Гончаренко Олександр (партія «Наш край») не вказав час проведення прийому. У двох депутатів вказані неактуальні адреси громадських приймалень: Дика Галина (партія «Опозиційний блок») та Сапетко Ігор (партія «Наш край»).

При цьому зазначається, що серед депутатів Краматорської міської ради є лише один депутат, який  забезпечив додаткові можливості для виборців: встановив для здійснення прийому виборців  час після 18-ї години в будні. Це Фоміна Світлана (партія «Наш край»). Така практика дає змогу значно ширшому колу громадян відвідати прийом свого міського депутата, оскільки більшість населення не має можливості для відвідування особистих прийомів депутатів в робочі години.

«Для депутатів розширення кола потенційних відвідувачів своїх особистих прийомів також є джерелом більш досконалого вивчення проблем виборців міста, оскільки потенційно до таких депутатів можуть звернутись не лише пенсіонери та непрацюючі виборці», – вважає аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов.

У аналітиків «Точки доступу» є певні зауваження щодо організації прийому. Так, 5 депутатів Краматорської міської ради здійснюють особистий прийом виборців за попереднім записом. Тобто, не маючи попередніх звернень від людей, які планують побувати на прийомі, ці депутати можуть взагалі не проводити прийом, чи полишати приймальню раніше зазначеного на сайті міської ради часу. Це Гончаренко Олександр, Сапетко Ігор, Шихов Олександр (всі – партія «Наш край»), Рубайло Віктор, Коробкін Євген (партія «Опозиційний блок»), Шевченко Олександр («Партія пенсіонерів України»).

В більшості депутатів приміщення, яких здійснюється прийом виборців оздоблені спеціальними інформаційними табличками, які допомагають виборцям зорієнтуватись в пошуку приміщення депутатських приймалень. Тим не менш, у 15 депутатів відсутня вивіска/інформаційна табличка, яка повідомляє про наявність приймальні, що ускладнює пошук приймальні виборцями.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies