Краматорські депутати відкриті та підзвітні, але не лояльні до переселенців

3007
коментарі відсутні

Краматорські депутати відкриті та підзвітні, але не лояльні до переселенців

Проміжні підсумки атестації депутатів Краматорської міськради демонструють позитивні зрушення щодо покращення взаємодії з громадою. Водночас дії депутатів показують, що вони не хочуть бачити внутрішньо переміщених осіб серед своїх майбутніх виборців. Детально про це розповіли представники громадської організації “Точка доступу”, яка проводить моніторинг діяльності місцевих рад. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.

“Кампанія з атестації місцевих рад проводиться другий рік поспіль, за відповідною методологією. У своїх оцінках ми користуємось об’єктивними показниками Зокрема, ми оцінювали, як депутати здійснюють прийом громадян та звітують перед виборцями. Зазначу, що у Краматорській міськраді відбулися позитивні зміни в порівнянні з тогорічною атестацією”, – розповіла Світлана Агаджанян, піар-менеджерка ГО “Точка доступу”.

Цього року кампанія проводилася з серпня по жовтень. Представники організації відвідали громадські приймальні краматорських депутатів та ознайомилися з їх звітами. Наразі період звітування триває, тому опубліковані поки що не всі. Однак і за цим показником зроблено певні висновки.

“Всі 42 депутати Краматорської міськради проводять особисті прийоми громадян не ріже одного разу на місяць, як того потребує закон. Два депутати навіть частіше – вони зустрічаються з виборцями щотижня. За цим показником спостерігається покращення, оскільки минулого року п’ять депутатів не дотримувались щомісячного графіка, або замість них прийом проводили помічники”, – повідомив Ілля Перекрестов, аналітик ГО “Точка доступу”.

За даними моніторингу, на сайті міськради міститься актуальна інформація про місце знаходження приймальні та режиму її роботи. Всі приміщення обладнані необхідними меблями та технікою. Окрім цього, для комунікації з виборцями депутати почали частіше використовувати соцмережі. 29 депутатів регулярно спілкуються з громадянами на своїх сторінках у Фейсбуці, 11 з них роблять це доволі активно. Щодо звітування, то більшість обранців просто розміщують відповідний файл на сайті міськради. І лише одиниці звітують про свою роботу на відкритих зустрічах. А це дуже важливо, тому з цього приводу депутатам були надані рекомендації.   

Як і інші рекомендації, які персонально надаються депутатам за підсумками атестації, вони мають покращити роботу міськради в цілому. До того ж, перед виборами 2020 року громада Краматорська матиме повний аналіз діяльності кожного депутата, щоб зробити правильний вибір. На жаль, частина громади, а саме внутрішньо переміщені особи, можуть так і не отримати права голосу.

На сесії Краматорської міськради 20 грудня розглядався проект рішення щодо звернення до Верховної Ради на підтримку законопроекту № 6240, який передбачає зміну виборчої адреси за місцем його фактичного перебування. Закон, у разі його прийняття, дасть змогу переселенцям, а також трудовим мігрантам, голосувати на місцевих виборах та на парламентських (у мажоритарних округах). Рішення не було прийняте, оскільки всього 7 депутатів його підтримали.

“На мою думку, депутати бояться, що голоси внутрішньо переміщених осіб суттєво вплинуть на волевиявлення, причому не на користь тих політичних сіл, які вони представляють. Особисто я вважаю, що людям, які змушені були покинути власні домівки через зовнішню військову агресію, що точиться вже майже п’ять років, необхідно повернути їх базові конституційні права. Вони вже практично повністю інтегровані до нових громад і не планують повертатись назад. Ці люди знайшли собі місця проживання, роботу, платять податки, навіть займають керівні посади. Їм не вистачає лише одного – виборчого права, цього важеля впливу на місцевому рівні. І не важливо, які у них електоральні уподобання, – переміщені особи повинні мати рівні права з рештою населення”, – зазначив Володимир Ржавський, депутат Краматорської міськради, один з ініціаторів звернення.

Тож, у питанні лояльності до переселенців краматорські депутати проявили себе не найкращим чином. До речі, подібні звернення нещодавно підтримали міськради Маріуполя, Добропілля, Херсону, Вінниці та інших міст. Можливо, й наші обранці ще змінять своє ставлення до даної проблеми.

Краматорські депутати відкриті та підзвітні, але не лояльні до переселенців - Фото №1

Краматорські депутати відкриті та підзвітні, але не лояльні до переселенців - Фото №2

Краматорські депутати відкриті та підзвітні, але не лояльні до переселенців - Фото №3

 

Краматорські депутати відкриті та підзвітні, але не лояльні до переселенців - Фото №4

Краматорські депутати відкриті та підзвітні, але не лояльні до переселенців - Фото №5

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика