Краматорські депутати вільно трактують поняття конфлікту інтересів

3305
коментарі відсутні

Краматорські депутати вільно трактують поняття конфлікту інтересів

При голосуванні за питання, в яких існує потенційний конфлікт інтересів, деякі обранці тиснуть кнопки “за” – такі приклади навели аналітики ГО “Точка доступу” під час прес-конференції “Доброчесність депутатів Краматорської міської ради”, яка відбулась в Антикризовому медіа-центрі.   

Питання конфлікту інтересів має велике значення для депутатів місцевих рад. З однієї сторони вони є обраними особами, яких працюють в раді безкоштовно на громадських засадах. З іншого боку – кожен з них є працівником якогось підприємства або має власний чи родинний бізнес. Тому у кожного з депутатів може виникнути приватній інтерес під час реалізації своїх представницьких повноважень, який ймовірно може вливати на прийняття рішень.

“В Краматорській міськраді з 42-х депутатів 17 працюють на Новокраматорському машинобудівному заводі. Коли в порядку денному сесії з’являється питання стосовно НКМЗ, вони роблять колективну письмову заяву про потенційний конфлікт інтересів, але ж голосують “за”. Проте, згідно закону, кожному депутату необхідно заявляти особисто, після чого або не голосувати, або утримуватись при голосуванні”, – зазначив Ілля Перекрестов, аналітик ГО «Точка доступу».

Між тим, якщо така кількість депутатів не проголосує, питання може бути взагалі не прийняте. А це ставить під загрозу деякі аспекти діяльності крупного підприємства – наприклад, при розгляданні питання про продовження оренди земельної ділянки, на якої розташований НКМЗ. Тому виникає дилема.

“Оскільки порушення депутатами закону тягне адміністративну відповідальність, за відповідним роз’ясненням ми звернулись до Національної агенції запобігання корупції”, – додав Ілля Перекрестов.

В той же час, коли мова йде про індивідуальні випадки, краматорські депутати сумлінно дотримуються букві закону. Так, згідно з даними “Точки доступу”, про конфлікт інтересів один або більше разів заявляли 36 депутатів. Наприклад, Віталій Рубайло повідомляв 6 разів при прийнятті міськбюджету та змін до нього. Ірина Ольхова, як мешканка ОСББ, – 4 рази при затверджені відшкодування коштів для ОСББ. Кожного разу, заявляючи про конфлікт інтересів місцеві обранці не голосували за дане питання.

Моніторинг доброчесності депутатів Краматорської міської ради відбувся в рамках проекту “Атестація депутатів місцевих рад”, який реалізовується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США).

Краматорські депутати вільно трактують поняття конфлікту інтересів - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика