Краматорські депутати намагалися відправити у відставку міського голову

На засіданні сесії Краматорської міської ради, ще до початку роботи за порядком денним, деякі депутати виступили з заявами щодо незадовільної з їхньої точки зору роботи міського голови Андрія Панкова. Після цього із зали надійшла пропозиція про дострокове припинення повноважень міського голови.

Першим виступив голова депутатської групи «Об’єднаний Краматорськ» Геннадій Суков – генеральний директор Новокраматорського машинобудівного заводу. Він дорікав міському голові, що той

«забыл, что НКМЗ привел его к власти и теперь плюет в колодец, из которого пил» (цитуємо мовою виступаючого).


Депутат Краматорської міськради Геннадій Суков не задоволений занадто «самостійним» мером

Також депутат акцентував увагу на висновках тимчасової депутатської комісії, яка перевіряла використання бюджетних коштів під час будівництва великих об’єктів у місті. Комісія виявила порушення, втім жодне з них не було підтверджено кримінальними провадженнями. Ще тоді депутати намагалися висловити недовіру Андрію Панкову, але підтримки у залі не знайшлося.

І ось на цій сесії депутатка Світлана Фоміна від депутатської групи «Старе місто» запропонувала внести на розгляд ради питання щодо дострокового припинення повноважень Краматорського міського голови. Однак даний проєкт рішення не був оприлюднений заздалегідь, як того вимагає процедура.

Під час оголошеної перерви документ з’явився на сайті міськради за підписом депутата від політичної партії «Наш край» Андрія Татьянко.

В проєкті рішення йде посилання на інформацію вже згаданої тимчасової комісії «щодо порушення Краматорським міським головою Панковим Андрієм Вікторовичем законів України, прав і свобод громадян, незабезпечення здійснення наданих йому повноважень, неналежне забезпечення ефективної роботи органів місцевого самоврядування, що негативно впливає на імідж міської ради».

Депутати підтримали внесення даного питання до порядку денного та виконали необхідні процедури – створили рахункову комісію, організували умови таємного голосування.

Депутати від фракції «Солідарність» відмовилися від участі у голосуванні та покинули сесійну залу.

У голосуванні взяли участь 30 присутніх на засіданні депутатів із 42-х, що входять до міськради. Відставку мера підтримали лише 25 депутатів, 2 були проти, 3 утрималися. Таким чином, рішення не набуло необхідної підтримки.

Краматорські депутати не прийняли рішення щодо дострокової відставки міського голови

За Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Тобто за відставку мера мали проголосувати щонайменше 28 краматорських депутатів.

Міський голова Андрій Панков подякував тим депутатам, які підтримали його:

«Дякую за те, що підтримали та проголосували по совісті. Мені відомо, що на депутатів чинився колосальний тиск. Це була політична розправа за те, що я став самостійним та неугодним місцевим кланам».

До того ж, у проєкті рішення про відставку були загальні фрази про «незадовільну роботу міського голови Панкова А.В.», без обґрунтованих та доказаних у суді правопорушень.

Нагадаємо, стаття 79 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає 8 підстав для дострокового припинення повноважень міського голови:

  1. власне бажання;
  2. припинення громадянства;
  3. притягнення до кримінальної відповідальності;
  4. вчинення корупційного правопорушення, за яке його позбавлено права займати посади у місцевому самоврядуванні;
  5. порушення Конституції чи законів України;
  6. відкликання з посади за народною ініціативою;
  7. визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
  8. смерть.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies