Бурити свердловини, щоб знизити залежність від «Води Донбасу», і робити брикети з мулових відкладень очисних споруд для опалення – ці перспективні напрямки діяльності озвучив на апаратній нараді у виконкомі головний інженер КПП «Краматорський водоканал» Валентин Яковенко.
«Всю воду, що подається на місто, ми купуємо у компанії «Вода Донбасу», тому безпосередньо залежимо як від обсягів ресурсу, так і від його ціни. При підвищенні тарифів «Водою Донбасу» розцінки водоканалу змінюються з відставанням в трьох місяців, що призводить до появи заборгованості перед постачальником води і скороченню постачання води на місто, – повідомив Валентин Яковенко. – Щоб мінімізувати залежність, ми розробили проект по використанню місцевих джерел водопостачання».
На першій стадії виконання проекту передбачається організація власного водозабору на лівосторонньої частини р. Казенний Торець в районі селища Ясногірка. У водоканалі порахували, що існуючі 4 свердловини можуть дати 1080 кубометрів води на добу. Для збільшення забору води необхідно буріння декількох свердловин на відстані 150-200 м, при цьому загальний дебет можливого водозабору складе до 10 000 кубометрів на добу. Для порівняння: в літній період Краматорськ споживає до 50 кубів води щодоби, взимку – приблизно 35 кубів.
«В ході реалізації проекту планується будівництво додаткових свердловин з сучасними локальними системами доочистки та знезараження води, облаштування насосних станцій і будівництво водопровідних мереж з подальшим їх приєднанням до існуючих водопровідних мереж, що забезпечить стабільне і безперебійне водопостачання населення міста та прилеглих селищ, а також дозволить знизити витрати за покупну воду», – підкреслив Яковенко.
Головний інженер розповів також про проект по використанню осаду з очисних споруд. «Використання надлишкового мулу (первинного осаду), а також побутових та промислових відходів, цілком можливо в якості альтернативного джерела опалення, а в майбутньому – для генерації електроенергії, яку можна буде продавати стороннім організаціям», – сказав він.
На першому етапі планується організувати ділянку по збору і зберігання сировини (органічних і неорганічних відходів, в тому числі листя і сухих гілок дерев) з території міста (орієнтовно в кількості 19100 т/рік). Після збору сировина подрібнюється в дробильному комплексі і змішується з зневоднених мулом. Потім надходить в цех з обробки мулового осаду (цикл сушки осаду) і на установку з виготовлення сировини у вигляді брикетів для альтернативного джерела опалення. Передбачається автоматизований контроль за ходом виробництва брикетів, а також за якістю їх виготовлення.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!