Краматорську громаду оцінили за рівнем забезпечення порядку

24728
коментарі відсутні

Краматорську громаду оцінили за рівнем забезпечення порядку

Краматорську громаду оцінили за рівнем забезпечення порядку під час воєнного стану  в «Місцевому індексі прав людини». Мініпроєкт реалізувала команда громадської організації «Українська Гельсінська спілка з прав людини». Фахівці проаналізували діяльність органів місцевого самоврядування  за напрямком «Безпека громади». Експерти оцінили забезпечення порядку у Краматорській громаді на вісім з дев’яти балів. 

Малодієві програми громади

Дослідження у рамках мініпроєкту «Місцевий індекс прав людини» «Української Гельсінської спілки з прав людини» тривало у Краматорській громаді з лютого по травень 2024 року. Команда аналізувала діяльність органів місцевого самоврядування. Для цього фахівці обрали напрямок «Безпека громади». Команда мініпроєкту вивчала місцеві інформаційні ресурси, офіційні документи, звіти незалежних громадських організацій, а також зробила опитування. Кожну з визначених категорій експерти оцінювали від нуля до одного балу.

«Експерти провели аналіз місцевих програм, які спрямовані на забезпечення громадської безпеки у громаді: Програма «Поліцейський офіцер громади 2022-2024 роки», «Забезпечення фортифікаційного  облаштування рубежів оборони Краматорської територіальної громади на період  воєнного стану», «Забезпечення заходів з підготовки територіальної оборони Краматорської територіальної громади на 2022 – 2024 роки», «Попередження надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, захисту населення в умовах воєнного стану та забезпечення пожежної безпеки на території Краматорської міської територіальної громади на 2024 – 2027 роки», – йдеться у моніторинговому звіті організації.

Програми «Поліцейський офіцер громади 2022-2024 роки» та «Краматорськ – комфортне та безпечне місто», яка діяла з 2018-2023 роки, експерти визнали малодієвими. На думку фахівці, нині вони не орієнтовані на поліпшення безпеки та громадського правопорядку, а також реальний їхній вплив важко оцінити.

«Фінансування Програми «Поліцейський офіцер громади 2022-2024 роки» передбачено лише на заходи щодо придбання паливно-мастильних матеріалів та обслуговування службового транспорту. Прийнята програма спрямована на поліпшення матеріально-технічного становища правоохоронних органів та не орієнтована на змістовне поліпшення сектору громадської безпеки та порядку в громаді. Крім цього, програма не містить чітких завдань, які передбачають оцінку ефективності їхнього виконання та підкріплені фінансово. Програмою «Краматорськ – комфортне та безпечне місто» визначено перелік заходів та обсягів фінансування, але не визначено завдань, які передбачають оцінку ефективності їхнього виконання, тому монітори прийняли рішення визнати програму недієвою», – зазначає юристка «Української Гельсінської спілки з прав людини» Марина Куприкова.

Як слідкують за безпекою у Краматорську

Під час моніторингу фахівці відзначили і позитивні випадки. Серед них створення у Краматорську Координаційного центру підтримки цивільного населення та ситуаційного центру. Так, завдяки зображенню із камер спостереження у місті можна було попередити правопорушення, швидше реагувати на них та надати більше інформації у відповідні організації.

«У зв’язку з безпековою ситуацією частина систем відеоспостереження призупинена. Технічні засоби, які забезпечують в автоматичному режимі фотозйомку або відеозапис подій, були демонтовані задля запобігання витоку інформації. Зокрема вимкнуто системи розумного управляння патрулями, розумного освітлення вулиць та розумних світлофорів, оскільки під час дії комендантської години місто переходить у режим світломаскування. Проте з початком повномасштабного вторгнення в громаді впроваджено додаток  «єКраматорськ», який можна встановити, як на Android, так і IOS, за яким можна отримувати офіційну інформацію. Контакт центр «1505» продовжує працювати цілодобово для мешканців міста, вирішуються проблемні питання у сфері ЖКГ. Пункти незламності забезпечені безперебійним доступом до мережі Інтернет. На території Краматорська встановлено вісім тривожних кнопок в громадських місцях», – додала юристка «Української Гельсінської спілки з прав людини» Марина Куприкова.

Крім цього, затверджена трирічна цільова програма попередження надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, захисту населення в умовах воєнного стану та забезпечення пожежної безпеки. Також місцева влада подбала про систему оповіщення у Краматорську. Нову сирену С-40 придбали у 2022 році. Крім цього, покращили умови перебування мешканців у сховищах цивільного захисту, яких у Краматорську нині 90. Водночас місцева влада розробила план евакуації містян. Усі ці напрямки роботи отримали по одному балу від моніторів «Української Гельсінської спілки з прав людини». «Місцевий індекс прав людини» був проведений у межах проєкту «Правосуддя для людей, які постраждали від російської агресії» за підтримки чеської організації «People in Need».

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика