Краматорський арт-коворкінг продовжує свою роботу в Дніпрі

З перших днів повномасштабного вторгнення краматорський арт-коворкінг «Shift» почав шити спальні мішки для військових. Через посилення обстрілів міста у просторі вирішили переїхати, оскільки його робота стала менш ефективною. Нині «Shift» відновив діяльність у Дніпрі.

Мешканець Краматорська, нині переселенець Костянтин працює над чохлом для шолома у майстерні «Shift». Двадцять п’ять років тому чоловік працював на швейній фабриці, хоч тоді шив зовсім інші речі. Згодом професію змінив, а нині збагнув, що колишні навички у нагоді.

«Є зразок ось такого нашоломника, бо є шоломи різні, які приходять нашим захисникам. Вони різного кольору: жовті, червоні, тому потрібно їх закривати таким чохлом. Відносно зразка ми дивимось, як за чим зробити, аби вони не відрізнялися один від одного», – розповідає Костянтин

На перший екземпляр чохла йде близько одного дня, оскільки варто розібратися у послідовності зборки. Завдяки цьому процесу нашоломники виглядатимуть однаково.

У Краматорську чоловік мав крамницю музичних інструментів. Нині ж попиту на них, каже, у місті немає. У Дніпро Костянтин спочатку планував відвезти свого сина. Коли з’явилися і житло, і робота, то вирішив й сам залишитися.  Костянтин каже, що тут, у Дніпрі, від нього більше користі, аніж якби залишився у Краматорську.

Арт-коворкінг «Shift» у Дніпрі

У Краматорську до повномасштабного вторгнення арт-коворкінг «Shift» був осередком для творчого розвитку молоді. Тут створювали авторські речі, у тому числі, з уживаного одягу, а також розробляли та наносили принти на футболки та світшоти. Однак, життя креативного простору змінилося 24 лютого. У майстерні почали шити спальні мішки для українських військових.

Керівниця «Shift» Олена Кучерук зізнається: у певний момент зрозуміли, що у Краматорську стали не такими ефективними. Зокрема,  через брак матеріалів, бо на їхній пошук по місту витрачалось багато часу. До того ж під час повітряних тривог процес зупинявся, а після кожного нового обстрілу Краматорська до майстерні приходило все менше людей. Спершу, каже Олена, думали виїхати у Дніпро та шукати собі там роботу. Однак, знайомі порадили перевезти і своє обладнання. Нині команда «Shift» орендує майстерню у Дніпрі.

«Я пішки прийшла, познайомилася подивилася – нам все підійшло, ми можемо тут працювати. Розгорнулися. Частково господиня нам допомогла з ресурсами  – дала промисловий оверлок і одну важку швейну машинку. Їй це вигідно тому, що ми допомагаємо їй періодично шити якісь дрібні речі. У них тут поряд сублімаційний цех і вони друкують тканини. Ми шили прапори для неї. А паралельно робили те, що й Краматорську і те, на що був запит», – Олена Кучерук, керівниця «Shift».

Нині є попит на спальні мішки та чохли для шоломів. Їх шиють в одній майстерні. В іншій влаштовують воркшопи зі створення речей та друку на тканині.

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies