Губернатор Донецької області Павло Жебрівський і заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука обмінялися різкими заявами з приводу екологічної катастрофи на Донбасі і необхідність виселення людей.
Як повідомляв Антикризовий медіа-центр, Георгій Тука передрік екологічну катастрофу в Донецькому регіоні через затоплення шахт. Посилаючись на доповідь Національної академії наук України, він заявив, що «Донбас пріреченій, люди тут існувати не можуть, тому їх треба виселяти».
Така заява не залишилася поза увагою глави ДонОГА Павла Жебрівського, тим більше що вона прозвучала як раз напередодні масштабного святкування 85-річчя Донецької області. Висловився Жебрівський досить різко. «Іноді краще мовчати, аніж говорити», – написав він на своїй сторінці в Фейсбуці.
«Журналісти питають, як би я прокоментував заяви Георгія Туки щодо екологічного лиха на Донбасі та необхідності відселення людей. Відповім так: іноді краще мовчати, аніж говорити.
Міністр екології Остап Семерак, який сьогодні відкривав разом з нами екологічний сквер у Бахмуті, спеціально привіз із собою дозиметр. І особисто перевірив: радіаційний фон у нормі. Такі заяви, як робить Тука, – це шкода у першу чергу для економіки цілого регіону. Інвестори й замовники і без того – м’яко скажу – обережні, і такі заяви не сприяють їхній впевненості.
Чи є на Донеччині й Луганщині екологічні проблеми? Безумовно, є. І на контрольованій території ми їх вирішуємо спільно з органами центральної та місцевої влади. Чи затоплюють терористи українські шахти на окупованій ними території? Так. Чи небезпечно це для регіону? Так, ризики є. І якщо Георгій Тука у такий спосіб хотів привернути увагу міжнародної спільноти до цього питання, хай би конкретизував, що саме мав на увазі.
У цій війні Україна переможе – я у цьому впевнений. І ми розбудуємо наш край, який більше не ділитиме так звана лінія зіткнення. Змінимо патерналістську філософію, яка панувала тут довгі десятиліття, постане міцний клас малих та середніх підприємців. І переконаний, що Донеччина зміцнить не лише свій економічний, а й демографічний потенціал», – оптимистично отметил Павел Жебривский.
У свою чергу Георгій Тука (на своїй сторінці в Фейсбуці) назвав таку позицію «політичним страусізмом».
«Питання екології регіону – надзвичайно складне. Робити вигляд, начебто нічого не відбувається – «політичний страусізм»! Замість того, щоб вирішувати на сучасному рівні питання водоочистки (наприклад, для Маріуполя), значно простіше видати коментар «краще іноді мовчати».
Тільки від замовчування проблема не вирішиться. І від того, що радіометром вимірювати рівень мінералізації води – теж нічого не вирішиться.
Два роки ведеться розмова про небезпеку від затоплення шахт на НКТ і раптом… бу-у-ум, сенсація!!! А що, зі сміттєзвалищами у нас теж «сенсація»? До трагедії на Львівщині ніхто не знав про існування цієї проблеми? Хтось вірить в те, що, якби не загибель людей, то ще й досі б сміття возили у Грибовичі?
Шановні «політичні страуси»! Про проблеми переробки сміття я особисто знав ще з початку 90-х. Про нерентабельність шахт і необхідність їхнього закриття – з середини 80-х. Ох, як багато в країні вже зроблено за ці десятиріччя… І ви всі теж про це чудово знали. І знаєте! То, виймайте голови з піску!..».
Такий обмін люб’язностями не обіцяє нічого хорошого жителям регіону – коли двоє людей, наділених владою, скочуються до неприкритих образ замість того, щоб спільно шукати рішення наявної проблеми.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!