Кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури: бізнес отримав майже 4 млрд грн і має запит ще на 40,1 млрд грн

За два місяці банки отримали понад 7,3 тис. заявок на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури від бізнесу та громадян. Заявки схвалені на суму майже 4 млрд грн, при цьому мають запит ще на 40,1 млрд грн від бізнесу на кредитування проєктів щодо відновлення енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, посилаючись на результати опитування 20 банків про кредитування проєктів бізнесу із відновлення енергетичної інфраструктури.

«Результати опитування банків підкреслюють їх проактивну позицію. Ми побачили швидкий відгук на наш заклик підтримувати енергетичну галузь, який матеріалізувався у формі спільного Меморандуму про пільгове кредитування. У цій позиції, яка об’єднала затятих конкурентів, ми бачимо свідчення соціальної відповідальності банківського сектору. Сьогодні відновлення енергонезалежності залежить від спільних зусиль держави, бізнесу і кожного з нас», — зазначив Голова НБУ Андрій Пишний.

Українські банки отримали від бізнесу 1356 заявок на 40,1 млрд грн на кредитування проєктів щодо відновлення енергетичної інфраструктури з червня. Саме тоді почали діяти програми пільгових кредитів на купівлю енергоустаткування.

Схвалено заявки на суму 3,97 млрд грн – це вже підписані угоди та ті, які будуть незабаром підписані. Видано кредитів на 607 млн грн.

Зазначається, що коштом уже наданих позик бізнес збільшить енергопотужність на 50 МВт.

Пропозиції банків враховують потреби різних категорій малого, середнього та великого бізнесу. Зокрема, підприємці можуть залучати фінансування як для проєктів будівництва сонячних, вітрових чи біогазових станцій, так і для будівництва газотурбінних та газопоршневих електростанцій, придбання промислових акумуляторів, накопичувачів тощо, уточнюють у НБУ.

Також пільгові кредити на енергообладнання є популярними й серед населення — українці подали до банків близько 6000 заявок. Отримали кредити на 27 млн грн.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies