Кремінна окупована, але громада згуртована навіть на відстані
Ще у квітні російські війська захопили Кремінську громаду що на Луганщині. Жителі, які встигли евакуюватись, перемістилися в різні куточки України. Фактично вся країна тепер є тимчасовою домівкою для кремінян.
Війна стала неабияким випробуванням для кожного, але люди намагаються пристосуватися до нових умов і нормально жити.
Гуртуються разом, щоб проводити спільні заходи в тих громадах, де знайшли прихисток. Разом долають труднощі, пов’язані з облаштуванням на новому місці. Наскільки можливо, продовжують займатися звичними справами.
Кремінська міська військова адміністрація, яку очолив Олександр Дунець, перемістилася до міста Рівне. Тут поновили свою роботу майже всі структурні підрозділи.
Гуманітарна допомога та пошук житла
Наразі головним завданням для місцевої влади стала підтримка внутрішньо переміщених осіб з числа мешканців Кремінської громади. Для цього сформована й постійно оновлюється база людей, які виїхали з Луганщини та оселилися в різних регіонах країни. Визначені координатори Креміщини, які опікуються земляками, з’ясовують їх основні потреби та надають допомогу.
Велика кількість внутрішньо переміщених мешканців Кремінської громади оселилися у Дніпрі та Дніпропетровській області. За даними реєстру, тут наразі перебувають близько 1000 кремінян.
Для них створений телеграм-канал «Креміняни Дніпра», де викладається корисна інформація для переселенців, актуальні новини про державні та міжнародні види допомог, контакти гуманітарних штабів, які діють у Дніпрі.
Через координаторів люди отримують гуманітарну допомогу – як адресну, за заявками, так і централізовану. Це харчові продукти, одяг, засоби гігієни тощо. Пакунки доставляють не тільки переселенцям, які проживають у Дніпрі, а й тим, хто оселився в інших громадах області.
Також Кремінська міська військова адміністрація працює над тим, щоб допомогти мешканцям громади з пошуком житла та працевлаштуванням. На Рівненщині, де також знайшли прихисток креміняни, домовилися з тамтешньою владою про надання їм безкоштовного тимчасового житла.
«Це декілька комфортних місць зі зручним географічним розташуванням. Наприклад, дитячий садок, де є все необхідне для прийому переселенців: ліжка, душова кабіна, туалети, умивальники, гаряча вода, пральна машинка, два холодильники, ковдри, опалення, дитячий майданчик та столова. Також для проживання переселенцям можуть надати приміщення школи, амбулаторій та інші місця з усіма зручностями», – повідомили в адміністрації.
Всього Гощанська громада готова прийняти близько 200 осіб, не тільки мешканців Кремінської ТГ, а й усієї Луганської області. А деякі приміщення може безкоштовно віддати для організації бізнесу. Також є можливість працевлаштувати людей.
Оздоровлення дітей
Питання відпочинку, розваг та оздоровлення дітей кремінян теж у пріоритеті Кремінської ВА. Нещодавно, за домовленістю з рівненським центром розвитку здоров’я дитини «Klein», був проведений чудовий і надзвичайно корисний захід для дітей «Життя плануй – Україну будуй!».
Юні креміняни розважалися на ігрових локаціях, виготовляли поробки, малювали, заповнювали трекер звичок, співали та навчалися. Наостанок всі присутні отримали подарунки.
Тридцять дітей ВПО з Кремінної вдалося відправити на відпочинок у табір «Дружба» у місті Долина Івано-Франківської області. У чудовому хвойному карпатському лісі, біля підніжжя гір дітлахи поліпшили своє здоров’я лікувально-оздоровчими процедурами та розважилися.
День народження Кремінної у Рівному
12 липня Кремінна відзначила свій День народження. На жаль, не в рідному місті, а на відстані понад тисячі кілометрів. Напередодні сотні кремінян взяли участь у флешмобі «Кремінна – в моєму серці одна!» та привітали своє місто яскравими фотографіями з кремінськими краєвидами.
А у Рівному, куди тимчасово перемістилася Кремінська міська військова адміністрація, відбувся урочистий захід на честь Дня народження Кремінної. Для присутніх зробили екскурс в історію створення міста, назвали його основні візитівки та цінності, якими пишаються всі місцеві.
На тому ж заході відбулося урочисте вручення документів про завершення навчання випускникам 9-х та 11-х класів кремінських закладів освіти. Попри війну та зіпсований російськими окупантами навчальний рік, учні Кремінської громади показали високі результати – отримали золоті медалі та свідоцтва з відзнаками.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Фото: Кремінська міська військова адміністрація
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!