Кривий Ріг: тотальна децентралізація реєстрації
У Кривому Розі децентралізували адміністративну послугу з реєстрації місяця проживання. Рішенням Криворізької міської ради від 31.03.2016 р. №381 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та ї виконавчих органів», повноваження з реєстрації місця проживання фізичних осіб делеговано виконкомам районних у місті рад.
Я зазначено у повідомленні прес-служби виконкому міськради, в Кривому Розі вважають, що це зручно для криворіжців. Акцентується також, що, на відміну від Кривого Рогу, в інших містах області такі повноваження є лише у міськвиконкомів.
Разом з тим, в інформповідомленні нагадують про особливості реєстрації місця проживання призовників та військовозобов’язаних: згідно з постановою уряду, реєстрація місця проживання призовників та військовозобов’язаних здійснюється лише у разі наявності в їх військово-облікових документах позначок районних (міських) військових комісаріатів про зняття з військового обліку або перебування на військовому обліку за місцем проживання.
Тому і для реєстрації в виконкомі районної у місті ради для прописки/виписки зазначених категорій осіб також необхідно надати документ, який підтверджує перебування на військовому обліку:
- військовий квиток;
- тимчасове посвідчення;
- посвідчення про приписку до військової дільниці.
Таким чином, орган реєстрації (тобто виконком районної у місті ради), точнісінько, як і міськвиконком, проводить перевірку наявності відмітки відповідного районного військового комісаріату про взяття (зняття) призовника або військовозобов’язаного на військовий облік за новим місцем проживання чи перебування. У разі відсутності такої відмітки призовник або військовозобов’язаний направляється до відповідного районного (міського) військового комісаріату для взяття його на військовий облік або зняття з військового обліку.
Криворіжцям нагадують, що органи реєстрації зобов’язані щомісяця надсилати до районних (міських) військових комісаріатів повідомлення про реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних; повідомляти про місце перебування зареєстрованих призовників і військовозобов’язаних на запити районних (міських) військових комісаріатів; надсилати повідомлення про осіб, які отримали громадянство України і повинні бути взяті на військовий облік; надавати військовим комісаріатам допомогу у прийнятті призовників і військовозобов’язаних на військовий облік, здійсненні контролю за виконанням ними правил військового обліку та виявлення призовників і військовозобов’язаних, які порушують зазначені правила.
Нагадаємо, що з 4 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», що встановлює нові правила реєстрації місця проживання громадян. Функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!