Курс валют, обмеження на зняття готівки та оплату картками: як це вплине на переселенців та волонтерів

Національний банк України змінив курс валют, піднявши курс долара до гривні відразу на 25%. Окрім того, змінив обмеження на валютні операції з гривневими картками. Зміни вступили в дію 21 липня 2022 року.

Нацбанк надав роз’яснення щодо прийнятих нововведень. Про що варто знати українцям?

Ліміт на зняття іноземної готівки

Відтепер діє новий ліміт на зняття іноземної готівки. Як і раніше, протягом місяця можна знімати валюту на суму 50 тис. за кордоном грн протягом місяця місяць. Проте з’явилася й тижнева норма в розмірі 12,5 тис. грн.

Нові суми переказів

Суми переказів за допомогою системи P2P зменшено. До 21 липня можна було з гривневих карт переказувати за кордон до 100 тис. грн в місяць. Відтепер граничну суму таких переказів зменшили до 30 тис. грн (у еквіваленті).

Розрахунки карткою за кордоном

Громадяни Україні під час перебування за кордоном без жодних обмежень могли купувати товари та оплачувати послуги в іноземній валюті. З 21 липня власники гривневих карток зможуть витрачати не більше 100 тис. грн на місяць.

Важливо те, що вказані обмеження стосується одразу всіх рахунків громадянина в нацвалюті. Тобто сума валютних витрат з усіх карток не повинна перевищувати 100 тис. грн в еквіваленті. Водночас регулятор запевняє, що обмеження не відчує переважна більшість громадян.

«Нацбанк продовжує «стояти на варті» курсової стабільності та вживає необхідних заходів для збалансування кон’юнктури валютного ринку. Усі запроваджені з початку війни обмеження є тимчасовими заходами. Водночас зараз вони дають змогу економіці вистояти у війні та сприятимуть швидшому її відновленню після нашої Перемоги», – зазначив голова НБУ Кирило Шевченко.

На волонтерів та БФ зміни не поширяться

НБУ врахував запити волонтерів. Вони можуть купувати та перераховувати іноземну валюту для купівлі товарів оборонного призначення за кордоном у межах щомісячного ліміту в розмірі 400 тис. гривень в еквіваленті. Йдеться про такі товари, як бронежилети, каски, шоломи, прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги тощо.

«Також НБУ не встановлював жодних обмежень на перерахування валюти з рахунків благодійних фондів або будь-яких інших юридичних осіб з метою закупівлі будь-яких товарів волонтерської допомоги», – йдеться в повідомленні.

Курс валют

НБУ підняв курс долара до гривні одразу на 25%. У пресслужбі пояснили, що таке підвищення зроблено через те, що стримування офіційного курсу на рівні 29,25 дуже дорого коштувало для золотовалютних резервів України.

«Такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни», – йдеться в повідомленні.

Вас може зацікавити: Керівники компаній мають вміти управляти в кризових умовах

Що буде далі з курсом валют

Нацбанк України триматиме фіксований курс на рівні 36,6 грн. За словами заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, девальвація можлива лише у разі погіршення ситуації.

«На найближчий час ми утримуватимемо фіксований обмінний курс. Далі ми у нас може бути ситуація, коли має бути ситуація збалансованості ринку і ситуація, в якій курс може рухатися в обидва боки», – сказав він.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies