Курси української та медіаграмотність – на Донеччині військові долучились до гуманітарних проектів

2619
коментарі відсутні

Курси української та медіаграмотність – на Донеччині військові долучились до гуманітарних проектів

У Донецькій області реалізуються спільні проекти громадських організацій та груп Цивільно-військового співробітництва СИМИК. Тривають заняття з питань медіаграмотності, а нещодавно стартували безкоштовні курси з української мови для цивільного населення.

Організаторами проекту, який розпочався у Краматорську, виступили благодійники з громадської організації «Український розмовний клуб «Файно». Ініціативу підтримали також офіцери групи цивільно-військового співробітництва ЗС України. Про це повідомляє веб-сайт Міністерства оборони України. 

Заняття тривають упродовж двох тижнів, за цей час як дорослі так і діти різного віку матимуть можливість удосконалити свої навички української. Окремо програмою курсів передбачено заняття для людей із обмеженими можливостями у місцевому Центрі реабілітації інвалідів.

«Цього року у порівняні з попереднім кількість бажаючих вивчати державну мову збільшилось майже у чотири рази, зазначається в повідомлені. – На громадських засадах курси проводять кваліфіковані викладачі. У програмі заняття для людей з різними мовними рівнями: граматика, лексика, поглиблений курс для бажаючих надалі спілкуватися українською мовою та вивчати народні традиції, літературу тощо. Після закінчення курсу кожен слухач отримає сертифікат від Всеукраїнського комітету захисту української мови».

Також продовжується робота з розповсюдженням першого сучасного онлайн-посібника з медіаграмотності для підлітків «МедіаДрайвер». Освітній проект ініційовано громадською організацією «Детектор медіа». Основна мета проекту – навчити підлітків орієнтуватися у світі медіа та критично сприймати інформацію, яку вони отримують з різних джерел. Інтерактивний посібник складається з 16 мультимедійних тематичних розділів з елементами гейміфікації. Кожний розділ супроводжується тестом для оцінки засвоєних знань.

Команда проекту провела заходи у загальноосвітніх школах, розташованих у районі проведення Антитерористичної операції. В населених пунктах Миронівський, Луганське та Новолуганське, провели заняття з викладацьким складом з питань медіаграмотності, роздачу шкільних зошитів учням шкіл та передачу книжок до шкільних бібліотек.

Співпраця з засобами масової інформації, протидія деструктивному інформаційному впливу російсько-терористичних військ – це все складові діяльності підрозділів цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, особливо тих, які знаходяться в районі проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

«Спільно з громадською організацією «Детектор медіа» ми вже проводили окремі заходи, зокрема – тренінги для прес-офіцерів району проведення АТО щодо співпраці з цивільними ЗМІ, соціологічні дослідження, які допомагають зрозуміти особливості процесів на Донбасі. Наразі провели заняття в школах Світлодарської дуги щодо медіаграмотності. Приємно що побажання знайшли свою реалізацію вже через декілька діб», – підсумував начальник групи координації цивільно-військового співробітництва при штабі АТО В’ячеслав Раєвський.

 

Курси української та медіаграмотність – на Донеччині військові долучились до гуманітарних проектів - Фото №1

Курси української та медіаграмотність – на Донеччині військові долучились до гуманітарних проектів - Фото №2

Курси української та медіаграмотність – на Донеччині військові долучились до гуманітарних проектів - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика