Латвійський посол Юріс Пойканс завершує каденцію, але назавжди залишає Донбас у своєму серці


11716
коментарі відсутні

Юріс Пойканс, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні

Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс здійснив прощальний візит на Донеччину та Луганщину. Пан посол пропрацював в Україні понад 5 років, постійно та послідовно відстоюючи територіальну цілісність, підтримуючи європейські перспективи та проведення реформ у нашій державі.

Майже кожні три місяці Юріс Пойканс відвідував Донецьку та Луганську області. Зокрема це були гуманітарні місії, пов’язані із супроводом вантажів з допомогою для мешканців прифронтових громад. Під час завершальної поїздки на схід пан посол завітав до Антикризового медіа-центру, де провів брифінг за підсумками своєї роботи. Пропонуємо декілька тез із його виступу.

«Головне за ці п’ять років – відкриття Почесного консульства в Донецькій області, у місті Слов’янськ. Це такий координаційний центр, який розвиває економічні, освітні та культурні відносини між Донбасом і Латвією. Також є план призначити Почесного консула відповідальним і за Луганську область».

«Сьогодні ми привезли 23-й за рахунком гуманітарний вантаж, зібраний різними волонтерськими організаціями Латвії та інших європейських країн. Одяг, взуття, побутова техніка, медичне обладнання – всі ці речі призначені для людей, які живуть поблизу лінії розмежування та для яких вони вкрай потрібні».

«За роки моєї роботи я із задоволенням спостерігав за позитивними змінами, що відбуваються на Донеччині та Луганщині. Побудовані нові дороги, мости, суттєво покращені умови на КПВВ, відкриваються магазини та кафе. Тобто, незважаючи на війну, життя налагоджується. Одна з місій нашого Почесного консульства – пошук контактів для подальшого економічного розвитку».

«Між нашими країнами налагоджені дуже міцні зв’язки. Два міста на сході України – Попасна та Бахмут – мають міста-побратими в Латвії, з якими побудовані партнерські відносини на засадах взаємодопомоги. Також Донбаська державна машинобудівна академія уклала угоди з чотирма латвійськими вишами, йде активний обмін студентами та педагогами. Впевнений – все, що розпочато за мою каденцію, буде продовжено новим послом Латвії».

«Кожного разу, коли я бував у східному регіоні, я бачив зміни, що відбуваються, в тому числі, й за нашою участю. Тому коли я залишу свою посаду, мені дуже не вистачатиме України, й особливо – Донбасу. Цей край став частиною мого життя, він назавжди залишиться у моєму серці. Навіть на будучи послом, я продовжу працювати на благо України».

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі