Понад 2 кілометри екскурсійної стежки і майже 200 метрів з неї мостики – це еколого-пізнавальна стежка «Лісове намисто» у Ямпільському лісництві Лиманської ОТГ. Створили її у 2011 році, але з того часу тут з’явилося чимало змін.
Стежка для пізнання лісу
Ямпільське лісництво розташувалося на площі майже 10 тис га. А от дендропарк займає з них близько 5 га. Ямпільське лісництво входить до складу державного підприємства «Лиманське лісове господарство».
Еколого-пізнавальну стежку «Лісове намисто» проклали 2011 року. З того часу вона зазнала змін.
«У нашому зоопарку з’явилось поповнення. А ще наш парк став красивіше, бо повиростали дерева. Із улюблених зупинок, то діти обожнюють паромну переправу, де можна переправитися на острів Кохання, де ростуть вікові дерева, і звичайно ж дитячий майданчик. А от дорослим більш подобається дендропарк, де багато лавочок і можна відпочити», – розповідає помічниця лісника Ямпільського лісництва Юлія Рєзнікова.
Протягом усього маршруту можна дізнатися про рослини, які є у парку, а також побачити тварин, що живуть у лісі. На спеціальних стендах представлена інформація про те, який вигляд мають ті чи інші дерева або тварини та птахи.
Усього еколого-пізнавальна стежка складається із 12 зупинок. Одна з них – острів Кохання. Дістатися туди можна переправою, при цьому доведеться самостійно переправлятися, тягнучи казино париматч онлайн залізний трос, який рухає дерев’яну платформу. На острові Кохання ростуть вікові дерева.
Особливою популярністю користується ясен, якому близько 130 років. А от повернутися з острова можна двома містками – Віри та Надії. Юлія Рєзнікова зізнається, що ліс у всі пори року красивий, тому приймають відвідувачів тут цілий рік.
Нові зони відпочинку
Близько 200 видів різноманітних рослин росте у дендропарку, а от у зоопарку живуть єноти, коні, альпаки, носухи, в яких декілька місяців тому народилося 5 малюків, кенгуру, лебеді, гуси, кабани, в яких також з’являлося потомство, що випустили в ліс, та інші тварини.
Неподалік парк, який облаштований нещодавно. Він має назву «Здесь и сейчас».
«Новий парк був закладений у 2018 році. Тут є ялівцева олія, альтанки для відпочинку та масажна доріжка для ходіння босоніж», – розповідає Юлія Рєзнікова.
На цьому нововведення не закінчуються. Нині розробляють додаток для того, аби відпочиваючі могли орієнтуватися: на території «Лісового намиста» хочуть встановити таблички з QR-кодом, зчитуючи який можна дізнатися інформацію про кожну із 12 зупинок стежки та подорожувати самостійно. Крім цього, на майбутнє думають влаштовувати велосипедні прогулянки маршрутом.
Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
Отличное место мы там были это просто сказка, красотища одним словом