Луганщина готується до деокупації та відновлення 

173279
коментарі відсутні

Луганщина готується до деокупації та відновлення 

Частина Луганської області знаходиться в окупації близько десяти років, частина була захоплена вже після повномасштабного вторгнення. Залишилася невеличка частинка підконтрольної Україні території, де нині точаться запеклі бої. Проте вже зараз розробляють плани щодо відновлення після звільнення, яке обов’язково відбудеться. Луганська обласна військова адміністрація розробляє плани, щоб після деокупації відновити нормальне життя та сприяти поверненню людей. Насамперед проведено роботу щодо виконання Постанови Кабінету Міністрів № 486 «Про підготовку до дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донецької і Луганської областей та їх реінтеграції». Також організували роботу штабу з деокупації та відкрили Регіональний офіс повоєнного відновлення та розвитку Луганщини.

Перші кроки зі стабілізації

Постанова Кабміну № 486, що була прийнята у травні 2023 року, регулює діяльність влади одразу після звільнення території. Кроки, які потрібно зробити, відображені у «Плані першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Луганської області та їх реінтеграції».

План складається з десяти розділів:

  • відновлення роботи органів державної влади;
  • безпека;
  • гуманітарне реагування;
  • відновлення інфраструктури;
  • медичне забезпечення; 
  • економіка; 
  • інформаційна політика;
  • соціальний захист;
  • освітні потреби, психологічна підтримка;
  • планування комплексного відновлення територій.

Важливо, що першим пунктом плану є відновлення роботи органів державної влади на деокупованих територіях. Адже за десять років, поки частина Луганщини знаходиться в окупації, російська влада закріпилася в регіоні та продовжує це робити на нових захоплених територіях. Тому вже зараз йде підготовка кадрового резерву держслужбовців, діють урядові програми з навчання та підвищення кваліфікації управлінців, які згодом обіймуть посади у деокупованих громадах. Також за кожним розділом плану прописані детальні кроки, перелічені певні заходи, строки їх виконання та відповідальні особи чи підрозділи.

Штаб з деокупації   

Через війну на Луганщині відбулися катастрофічні руйнування інфраструктури, були понищені цілі міста. Тому ще у 2022 році Луганська ОВА повідомляла, що готується до визволення та відбудови населених пунктів. Була організована робота штабу з деокупації, куди увійшли представники цивільного захисту, житлово-комунального господарства, ДСНС, військові, лікарі, прикордонники. Усі вони мають алгоритм дій у разі заходження у звільнений населений пункт.

Підготовлені бригади швидкої допомоги та групи лікарів, які заїжджатимуть до деокупованих міст та селищ, щоб приймати жителів. Так само працюватимуть мобільні ЦНАПи, які надаватимуть адміністративні послуги. Ремонтні групи допомагатимуть у відновленні комунікацій та будинків.

Після деокупації на території Луганщини почне роботу «Укрпошта», завдяки якій організують видачу пенсій та соціальних виплат. Незалежно від пори року у населених пунктах будуть облаштовані гуманітарні штаби, куди мешканці зможуть прийти за допомогою, мобільним зв’язком чи гарячим харчуванням.

Офіс відновлення та розвитку Луганщини

У листопаді 2023 року у Дніпрі запрацював Офіс відновлення та розвитку Луганщини, який має сприяти післявоєнному відновленню регіону. Офіс відкрили у співпраці Луганської ОВА з представниками ПРООН та урядом Швеції.

 

Луганщина готується до деокупації та відновлення  - Фото №1

 

Діяльність офісу полягає в тому, щоб спершу проаналізувати наслідки збройної агресії рф та їхній вплив на соціально-економічний стан області. Потім визначитися з пріоритетними проєктами відновлення та розвитку територій, залучити ресурси для відбудови й розвитку регіону та проконтролювати їхню реалізацію. До роботи офісу залучені представники влади, міжнародних організацій, медіа, інститутів громадянського суспільства та бізнесу.

«Наша область опинилась в надскладних умовах через окупацію майже всієї території та постійні бойові дії на деокупованих та підконтрольних населених пунктах області. Тому сьогодні ми змушені налагоджувати роботу поза межами області і, дійсно, завдяки такій підтримці ми зараз можемо впоратися із багатьма труднощами та підготуватися до звільнення нашого регіону», – зазначив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор. 

Своєю чергою посол Мартін Оберг наголосив, що Швеція прийняла безпрецедентне рішення – підтримувати Україну у військовій сфері та гуманітарних питаннях. Найбільший обсяг допомоги – це безпекові питання та відновлення деокупованих територій у наступні п’ять років.

Крім того, у травні цього року відбулася конференція «Від (де)окупації до відкритого демократичного врядування», яка проходила на тижні відкритого Уряду в Україні. На ній Артем Лисогор розповів про готовність державних інституцій Луганщини до роботи після визволення територій.

Зокрема очільник області повідомив про розроблену покрокову інструкцію із забезпечення функціонування місцевих адміністрацій. Також будуть створені мобільні пересувні медичні бригади амбулаторної допомоги, вжиті заходи з відновлення обігу національної валюти, поновлення соціальних та пенсійних виплат. 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика