Лиман опинився у пеклі війни, але людей намагаються рятувати

Лиманська громада на Донеччині – ще нещодавно така затишна, курортна, спокійна – останніми тижнями перетворилася у справжнє пекло. Тут зараз проходить лінія фронту. Майже щодня гинуть мирні мешканці, серед яких неповнолітні діти.

Починаючи з квітня помітно посилилися артилерійські обстріли. У самому Лимані зазнали значних пошкоджень обласна травматологічна лікарня, будинок культури, залізничний вокзал, інші об’єкти цивільної інфраструктури. Багато житлових будинків зруйновано. В населених пунктах громади немає газу, води, електрики, зв’язку.

Потужні обстріли не дають шансів людям, що залишилися, виїхати у безпечні місця, втім евакуація все ж такі відбувається. Часто – під ворожим вогнем.

Через обстріл «Градами» загорілася обласна травматологія

Евакуюють у броньованому автобусі

Попри те, що місцева влада заздалегідь закликала людей евакуйовуватись, у Лиманській громаді й досі залишаються тисячі жителів. Вони фактично опинилися у пастці – ніякий громадський транспорт вже не ходить, а без власного автомобіля їм не виїхати. Місцеві ховаються по підвалах цілодобово, бо вогонь не припиняється ні в день, ні вночі.

Через постійні обстріли російських військ проводити евакуацію вкрай складно. Втім майже впродовж усього квітня вдавалося організовано вивозити людей.

Тих, хто хотів виїхати, запрошували у визначені місця Лиману та безплатно автобусами переправляли до Покровська, звідки вони могли потягами дістатись інших регіонів країни. Бували дні, коли таким чином виїжджали до сотні людей.

Рятували не тільки мешканців Лиману, а також навколишніх населених пунктів. Зокрема, вивозили людей із селища Дробишево. Але бувало й таке, що автобус йшов напівпорожній. Попри явну небезпеку дехто вперто хотів залишитися вдома.

Зараз, коли ситуація ще більш ускладнилася, лиманці благають про порятунок. Їх чують і докладають неймовірних зусиль, щоб витягти звідти. Евакуацією під шквальним вогнем займаються місцева влада, поліція та волонтери. Російські загарбники стріляють по евакуаційних автобусах навіть у відносно «спокійних» районах громади. Тільки завдяки тому, що для вивезення людей використовують броньований автобус, вдається уникнути жертв. Але на жаль, є такі села, звідки евакуація вже неможлива.

Впродовж 4 травня вдалося евакуювати близько 200 мешканців Лиману (джерело – відео Лиманської міськради)

Допомога тим хто залишився

Як би не було складно, місцева влада старається допомагати людям, які залишаються у своїх домівках. В громаді продовжує працювати адміністрація на чолі з міським головою Олександром Журавльовим. Несуть службу поліцейські під керівництвом начальника Лиманського відділу поліції Ігоря Угнівенко.

«Не залишаємо мешканців Лиманщини наодинці з бідою. Сьогодні знову разом з працівниками поліції та волонтерами розвозили гуманітарні продуктові набори по місту та населеним пунктам громади. Домовився з керівництвом «Бахмут-хліб» щодо надання хліба для наших жителів. Першу партію вже розвезли нашим людям. Найближчими днями плануємо, наскільки це буде можливо, забезпечувати хлібом жителів міста і населених пунктів громади», – повідомив 5 травня Олександр Журавльов.

Очільник Лиманської громади Олександр Журавльов разом з поліцейськими привезли гуманітарку в Дробишево

Днем раніше була доставлена гуманітарна допомога жителям селища Дробишево. Привезли продукти харчування і вкрай необхідні ліки. В селищі залишилось ще багато людей, серед них є діти, які потребують термінової допомоги. Є люди з хронічними захворюваннями. З ризиком для життя, але їм намагаються привезти все необхідне.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies