Литва допоможе відбудувати зруйновані школи у деокупованих регіонах

Україна продовжує роботу над стратегією відбудови українських шкіл, які постраждали від російської окупації, війни та обстрілів.

Аби відновити навчальні заклади уряд шукає шляхи залучення коштів, співпрацює з міжнародними донорами та залучає нових. У тому числі й на рівні співпраці держав.

Зокрема, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури повідомило про те, що Литва долучається до відбудови знищених внаслідок російської агресії шкіл в Україні. Це стало результатом зустрічі представників відомства з делегацією Литовської республіки.

У відомстві нагадали, що спільні проєкти між Україною та Литвою вже тривають. Литовське центральне управління проєктами залучене до відбудови шкіл в Авдіївці та Бородянці.

У 2023 році такий досвід співпраці між Україною та Литвою у відбудові шкіл може бути масштабованим. Він включатиме 11 ключових регіонів, які найбільше постраждали від війни.

«Цього року досвід співпраці може бути масштабованим на 11 ключових регіонів, які найбільше постраждали від війни: Херсонська, Миколаївська, Одеська, Київська, Чернігівська, Сумська, Донецька, Харківська, Житомирська, Дніпропетровська та Запорізька області», – ідеться в повідомленні.

Самоврядування столиці Литви планує надати технічну підтримку, яка сприятиме швидкій реалізації проєктів відновлення. Зокрема, співпраця з Литвою допоможе забезпечити українські громади готовими проєктами освітніх закладів.

Читайте також: Німеччина виділяє 5 мільйонів євро на відновлення шкіл, що постраждали внаслідок війни в Україні

Наразі вже ведеться робота над виявленням потреби громад та обласних військових адміністрацій в зазначених регіонах та формується портфель проєктів на 2023 рік.

Зазначимо, що через рік після повномасштабного вторгнення росії в Україні були пошкоджені понад 3000 шкіл, понад 900 закладів знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Освітньої підтримки потребували протягом цього часу майже 5 мільйонів українських дітей.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies