20 липня 2019 року пройшли слухання щодо ініціативи Новопільської сільської ради приєднатися до міста Кривий Ріг. Обговоривши це питання на громадських слуханнях, мешканці ради не підтримали таку ініціативу.
«Пропозиції щодо створення ОТГ вносяться суб’єктами таких ініціатив, але головне слово завжди за людьми. Такий головний принцип Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”» – коментує ситуацію Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Разом з тим, щоб стати об’єднаною територіальною громадою, і залучити максимальні можливості децентралізації для місцевому розвитку, потрібно шукати сусідів, які підтримують ідею створення об’єднаної територіальної громади. Такими партнерами, за словами Олени Тертишної, можуть стати сусідні сільські ради. Адже для створення ОТГ необхідною умовою є наявність спільних меж. Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування буде сприяти реалізації бажання мешканців Новопілля створити ОТГ.
Експертна команда Дніпропетровського ЦРМС у складі радниці з питань децентралізації Ольги Кірєєвої та радника з питань муніципальних послуг Андрія Мужевського звертає увагу на те, що процес створення громади має спиратися на консолідовану думку населення і місцевої влади.
«Часом думки населення та місцевої влади не співпадають. Але наше завдання допомогти і владі, і мешканцям шляхом пояснень, консультацій та експертної інформації прийти до спільної думки щодо формування спроможної ОТГ» – пояснює Андрій Мужевський.
Ольга Кірєєва зазначила, що саме громадські обговорення стають тим вектором, за яким має рухатися місцева влада.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!