Група інвалідності може бути продовжена без повторного огляду до скасування воєнного стану. Відповідна постанова Кабінету Міністрів України врегулювала болючі питання, що турбують велику за кількістю вразливу групу населення.
Через війну люди з інвалідністю стикнулися з труднощами щодо продовження або встановлення групи інвалідності. Дехто тікав від обстрілів без документів, а хтось наразі зовсім не має доступу до закладів охорони здоров’я, які здійснюють медико-соціальну експертизу (МСЕК).
Аби забезпечити таких людей необхідним соціальним захистом та доступом до реабілітаційних заходів, Кабінет Міністрів прийняв постанову № 390, яка дозволяє продовжити дію інвалідності особам, у яких строк інвалідності закінчився у період воєнного стану.
Згідно з постановою, діти та дорослі з інвалідністю, які не пройшли повторний огляд лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), продовжують отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації:
- визначені законом соціальні виплати;
- реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні, засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
- освітні послуги;
- визначені законом соціальні пільги.
«Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування», – говориться в постанові.
Водночас людина з інвалідністю може пройти повторний огляд раніше, до завершення вказаного у постанові строку, якщо має доступ до лікарських закладів. Можливо, комусь потрібно відкоригувати індивідуальну програму реабілітації, або змінити групу інвалідності.
Раніше урядовою постановою № 225 було врегульовано питання встановлення інвалідності людям, які раніше її не мали. Якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не в змозі прибути на огляд до МСЕК, то така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК. Такий механізм також діє впродовж воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!