Майже половина українців підтримують кримінальну відповідальність за співпрацю з окупантами — опитування

Будь-яка співпраця з окупаційними адміністраціями підлягає кримінальній відповідальності. Так вважає 46% українців, які взяли участь в опитуванні соціологічної групи «Рейтинг».

Детальні результати дослідження оприлюднені на сайті організації.

Згідно з результатами опитування, 52% опитаних українців вважають, що кримінальна відповідальність щодо громадян має бути запроваджена лише за співпрацю, що призвела до тяжких наслідків.

Примітно, що частка тих, хто вбачає необхідною кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю зменшилась на 6% у порівнянні з опитуванням 2023 року.

У розумінні опитаних до колабораційної діяльності можна віднести:

  • перебування на керівних посадах в органах окупаційної влади (48%),
  • участь в організації так званих виборів і референдумів (46%),
  • військову службу в лавах окупаційних збройних сил (44%).

«Кожен третій опитаний відносить до колабораційної діяльності службу в правоохоронних, судових органах та перебування на будь-яких посадах в органах окупаційного місцевого самоврядування», — зазначають соціологи.

За результатами опитування, 60% респондентів вважають, що ступінь і некримінальні форми покарання за колабораційну діяльність має визначати суд. На думку 40% опитаних українців, амністію можна надавати за виконання суспільно корисних робіт із відбудови країни та за злочини, що не спричинили загибелі людей.

Довідка. В опитуванні взяли участь 2000 українців віком від 18 років. Дослідження проводили в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій, а також територій, де був відсутній український мобільний зв’язок. Терміни проведення — 5−12 липня 2024 року. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера).


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies