Майже шерифи – на Донеччині з’являться поліцейські офіцери громад
Десять громад Донецької області долучилися до всеукраїнського проєкту «Поліцейський офіцер громади». Приблизно через півроку в кожній з них нестиме службу свій співробітник поліції, який не тільки працюватиме на їх території, а й житиме там.
Сьогодні, 4 березня, голови громад підписали відповідний меморандум про співпрацю з керівництвом поліції Донеччини. Старт проєкту в Донецькій області дав заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич.
Хто такий поліцейський офіцер громади?
Це офіцер поліції, який опікується виключно потребами мешканців даної території. Він доступний до населення 7 днів на тиждень і 24 години на добу, тому що постійно знаходиться поруч з людьми. І загалом його служба спрямована на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади.
Основний меседж проєкту «Поліцейський офіцер громади» – я той, хто завжди тут: я тут знаю всіх жителів, я тут живу та працюю, я тут забезпечую порядок і оперативно реагую на правопорушення.
«Поліцейський офіцер громади максимально наближений до людей, оскільки він є членом громади. Цей зв’язок – поліцейський і громада – має на меті підвищення рівня безпеки на даній території, забезпечення правопорядку, а для мешканців – відчуття ними впевненості та спокою», – наголосив Олександр Фацевич.
На відміну від дільничного, офіцер громади не відволікатиметься на виконання багаточисельних доручень від районного чи міського поліцейського відділу, натомість буде постійно знаходитись на території обслуговування. До того ж, поліцейський офіцер громади звітує не тільки перед своїм керівництвом, але й безпосередньо перед громадою.
Позитивний приклад Дніпропетровщини
Наразі в Україні працюють понад 250 поліцейських офіцерів громад. Донеччина стала дев’ятим регіоном, де поліція і голови ОТГ підписали меморандум про співпрацю. А першою в реалізації пілотного проєкту була Дніпропетровська область. Там вже майже рік несуть службу 64 «шерифи».
«Із самого початку роботи в громаді ми з керівництвом обговорили головні проблеми та шляхи їх вирішення. Серед них – освітлення вулиць, встановлення відеоспостереження та дорожніх знаків, складання актів на ремонт доріг тощо. Одразу ж почалося знайомство з мешканцями, вивчення проблемних сімей, також з превентивними цілями відвідування навчальних закладів. Я постійно знаходжусь на телефонному зв’язку з жителями, проводжу прийом громадян, виїжджаю на виклики», – повідомив Ігор Качалов.
Володимир Садовський розповів, що громада виділила офіцеру житло, облаштувала приміщення поліцейської станції, забезпечила меблями та оргтехнікою, та за необхідністю надає паливно-мастильні матеріали для службового автомобіля.
У свою чергу Нацполіція бере на себе навчання офіцерів, сплату заробітної плати, яка складає від 13 тисяч гривень на місяць, також надає зброю, екіпіровку та службове авто.
Конкурсний відбір
Для того, щоб стати поліцейським офіцером громади, потрібно пройти декілька етапів. Спочатку претендент заповнює анкету, потім проходить тестування та поліграф. Далі потрапляє на комісію, до складу якої входять співробітники Нацполіції та представники тієї громади, де має намір служити кандидат. Після відбору майбутні офіцери проходять навчання, що триває 2,5 місяці. Допомагають офіцерам громад під час підготовки та служби радники зі США та Канади.
«Такий ретельний відбір є запорукою того, що в громадах Донеччини служитимуть порядні поліцейські. Тож кожна людина у найвіддаленішому селі почуватиметься у безпеці. Це вкрай важливо для нашого регіону», – зазначив Микола Семинишин, начальник головного управління Нацполіції в Донецькій області.
Обрані кандидати нестимуть службу на території Званівської, Іллінівської, Шахівської, Черкаської, Миколаївської, Олександрівської, Андріївської, Соледарської, Лиманської ОТГ та Новотроїцької селищної ради.
Заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін запевнив, що обласна влада буде підтримувати всі ці громади, котрі долучилися до реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!