Рада з питань ВПО: Майже третина переселенців, які переїхали на Київщину – мешканці Донеччини

Загалом на Київщині нині зареєстровано понад 380 тис ВПО, з них майже 100 тис – мешканці Донеччини.

Такі дані озвучив голова ради з питань ВПО при Київській обласній військовій адміністрації Олександр Явтушенко під час засідання громадської ради при Донецькій облдержадміністрації. Також значна кількість мешканців, що нині мешкають у місцях тимчасово проживання на Київщині, – переселенці з Донеччини. Їхня кількість –  40%.

Наприкінці серпня була створена рада з питань ВПО при Київській обласній військовій адміністрації. Її головою став переселенець з Луганська Олександр Явтушенко.

Рада з питань ВПО – консультативно-дорадчий орган, який складається з переселенців з проактивною позицією на добровільних та волонтерських засадах. Такі утворення займаються аналітичною роботою, розробляють проєкти нормативно-правових актів різних рівнів, звертаються до органів влади, місцевого самоврядування для вирішення питань тощо.

Цьогоріч члени новоствореної ради ВПО на Київщині встигли відвідати місця тимчасового проживання, а також через управління соціального захисту населення провели опитування декількох тисяч переселенців щодо їхніх потреб.

«Усі внутрішньо переміщені особи, незалежно з якого регіону вони перемістилися, зазначили, що мають дві основні проблеми. Перша – вирішення житлового питання, тобто де і як жити. Люди не знають, коли вони зможуть повернутися і чи буде, куди повертатися. Деякі для себе вирішили, що за будь-яких умов не будуть взагалі повертатися. Друга проблема, визначена респондентами, – це питання щодо працевлаштування, роботи, відновлення чи релокації бізнесу, який у відповідних осіб був», – розповів голова ради з питань ВПО при Київській обласній військовій адміністрації Олександр Явтушенко.

Читайте також: В Україні працюють 69 гуманітарних штабів міст Донеччини: як знайти та на яку підтримку можна розраховувати

Як працює рада з питань ВПО на Київщині

Члени ради мають свої пропозиції щодо вирішення порушених проблем. Щодо житлових питань, то шукають донора для будівництва помешкань. Для вирішення питання працевлаштування рада ВПО з групою народних депутатів проводять безплатні тренінги для переселенців з маркетингу, менеджменту та бухгалтерії. Крім цього, допомагають скласти бізнес-план, аби подати на державну грантову програму «Власна справа». Завдяки ній можна отримати до 250 тис грн на відкриття чи розвиток власної справи.

«Вже створена Рада ВПО у Київській області, саме час налагоджувати з ними контакт, спілкуватися з переселенцями, розуміти їхні потреби, погляди, наміри щодо того, чи вони будуть повертатися на Донеччину чи ні, і якщо будуть, то за яких умов і чи можемо ми сприяти створенню таких умов і таке інше», – зазначила представниця Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації Юлія Володченко.

Нині Громадська рада Донеччини напрацьовує свої пропозиції щодо відбудови області. Відновлення регіону залежить від того, чи повертатимуться люди до своїх рідних населених пунктів. Саме тісна співпраця громадської ради та ради з питань ВПО допоможе у повоєнній розбудові.

Читайте також: Громадськість Донеччини просить уряд долучити їх до планування відновлення області

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies