Майже в усіх громадах Донеччини виборців не просили знімати маски – ОПОРА

Представники спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області підсумували день виборів під час пресконференції в Антикризовому медіа-центрі. Говорили про порушення, серед яких і підкупи виборців.

Загалом на Донеччині у день виборів працювало 917 дільниць. Кількість виборців за даними Держреєстру становила  1 137 080 осіб, з них 15  196 – ті,  хто не здатен самостійно пересуватися.

За даними ЦВК орієнтована явка виборців по Україні сьогодні становила 37%.  Найактивніше голосували на заході, а саме у Тернопільській області 46,77%, а найменше у Донецькій – 31,67%.

Серед численних порушень, які були сьогодні зафіксовані, – отримання у Новогродівці на 8 дільницях бюлетенів не за тими списками кандидатів, які подавали. У місті відбувся мітинг, на який зібралося близько 70 людей з проханням визнати недійсними бюлетені, адже виборці могли голосувати лише за партію. Нині представники спостереження Громадянської мережі ОПОРА отримали роз’яснення від голови Новогродівської ТВК.

«Вона проговорює, що згідно зі ст. 250 Виборчого кодексу та постанови ЦВК 366 підстави вважати бюлетені по кандидатам в депутати до місцевої ради недійсними – немає. Голова комісії також зазначила, що виборчі дільниці продовжували працювати протягом дня у звичайному режимі. Підрахунок депутатів відбудеться згідно з єдиним партійним списком. Вона зазначає, що ані ТВК, ані ДВК не мають згідно з Виборчим кодексом права своєю постановою відмінити чи визнати бюлетені недійсними. Тільки ЦВК, як керівний орган виборів в Україні, за скаргами кандидатів, які не ввійшли до партійних списків на виборчих дільницях, має прийняти постанову про призначення повторних виборів у цих округах. За останньою інформацією кандидати від різних політичних сил склали акт про порушення виборчого законодавства», – розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області Наталія Боровська.

Сьогодні на виборчі дільниці люди мали приходити в масках, а для ідентифікації їх могли попросити зняти маску. За інформацією від спостерігачів ОПОРИ, така норма на дільницях майже у всіх громадах не дотримувалася. Члени комісій не вимагали, аби виборці знімали маски.

«Рекомендація є в роз’ясненні щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно видачі членами дільничних виборчих комісій бюлетенів. Тобто це є лише роз’яснення. Це не було закріплено законодавчими актами. Проте ми розуміємо, що це є проблемою, оскільки не завжди члени виборчих комісій могли ідентифікувати цю особу», – зазначила Наталія Боровська.

Також напередодні дня голосування спостерігачці від ОПОРИ у Маріуполі пропонували підкуп.

«Нашій спостерігачці подзвонили, представилися від штабу мера міста і запропонували 500 гривень. Вона відмовилася від коштів та звернулася до правоохоронних органів. Наразі цей випадок внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і проводяться слідчі дії за ст. 160 ч. 4 Кримінального кодексу України, проте факти поки що незадокументовані», – розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області Наталія Боровська.

У день виборів правоохоронці зафіксували 292 порушення, йдеться у повідомленні на сайті ГУ НП в Донецькій області. З них 20 внесено до  Єдиного реєстру досудових розслідувань, зокрема
8 – порушення здійснення виборчого права, 6 – незаконне використання виборчого бюлетеня чи голосування виборцем більше одного разу, 3 – підкуп виборців.

Ірина Мартинова, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies