Майже усі стіни невеликого приміщення завішані дитячими малюнками на різну тематику: тут і природа, і люди, і тварини.
Так виглядає художня студія «Дарина арт» у Чернівцях. Як мінімум, щоп’ятниці тут відбуваються безкоштовні заняття для дітей-переселенців. Однак, засновниця студії Олеся Блажієвська зазначає, що хоче робити для них більше. Є, наприклад, плани, як розвивати своїх відвідувачів.
За професією Олеся провізор і 17 років пропрацювала у сфері фармації. З початку повномасштабного вторгнення жінка звільнилася з роботи та разом з 9-річною дочкою Дариною поїхала в Румунію. Там прожили місяць, а потім повернулися в Чернівці. Олеся згадує, що румунські волонтери дуже багато допомагали українцям. Зокрема, для дітей влаштовували майстер-класи для адаптації малечі у чужій країні.
«І чим ми могли їм віддячити: ми з дітьми малювали малюнки і їм дарували. І ці емоції надихнули мою дочку, вона питала: «Хто ці люди? Хто вони, які нам допомагають?»Я відповідала: «Це волонтери». І вона тоді сказала, що хоче бути волонтеркою. От у нас і з’явилася така фантазія, що ми приїдемо додому, коли буде мир і спокій, почнемо волонтерити, працювати у такій сфері. Ми повернулися додому через місяць тому, що батько Дарини пішов на війну і тут було більш-менш спокійно», – згадує засновниця художньої студії «Дарина арт» Олеся Блажієвська.
Після повернення додому майже одразу знайшли приміщення, яке орендують безкоштовно у місцевому торговельному центрі. Перший майстер-клас, який влаштували для дітей-переселенців, був із розпису великодніх яєць. Олеся згадує, що малювали крашанки ще й після свята.
Нині для дітей щоп’ятниці в «Дарина арт» проходять безкоштовні заняття. Однак, є ідея для великого проєкту – «Колір як ліки», завдяки якому можна було б розвивати маленьких гостей міста.
Що це за проєкт, говоритимемо із засновницею художньої студії «Дарина арт» Олесею Блажієвською.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!