Мешканець міста Павлоград (Дніпропетровська область) викладач Павлоградського коледжу НТУ «Дніпровська політехніка», командир ГФ «Національна дружина Павлоград» та депутат міської ради Сергій Тищенко 13 травня повідомив про намагання керівництва коледжу звільнити його з займаної посади з надуманих причин. Також він виказав підозру, що до кампанії тиску на нього долучилося певною мірою керівництво міста. Про це він в подробицях написав на своїй сторінці в соцмережі під заголовком «Політичні репресії чи саботаж?»
Наводимо текст публікації:
«Я працюю в Павлоградському коледжі з 2012 року викладачем дисциплін “Захист Вітчизни” та “Фізична культура”. Та сьогодні мені сказали, що на роботу вже можу не виходити.
З самого початку моєї діяльності мною було створено на базі коледжу військово-патріотичний клуб “Сокіл”, який успішно діяв весь цей час. Мною було проведено сотні навчально-польових зборів, десятки літніх таборів, величезну кількість показових виступів та спортивних змагань! Щороку ми їздимо на навчальні стрільби, вшановуємо героїв Холодного Яру! Нашу команду знають як одну з найкращих в області та Україні у напрямку військово-патріотичного виховання! За шість років було виховано сотні молодих патріотів, велика кількість яких з перших днів на фронті захищали Україну, і зараз служать в ЗСУ, НГУ та МВС! Я сам будучи викладачем проводив літні та зимові відпустки на фронті у лавах добровольців.
Проте весь цей час точилась боротьба за існування клубу та моє перебування в коледжі. Мені закидали те, що я маю бути об’єктивним, розповідаючи студентам про війну на Донбасі (!), що я готую зі студентів “бойовиків”, що я втягую молодь у політику, а треба завжди лишатися нейтральним (!)…
Вибачте, але у країні, що воює, країні, яка втратила значні території, країні, в якій щодня на фронті вбивають людей, розповідати про терпимість та любов до ворога?
Звісно у коледжі є прекрасні викладачі, яких люблять і шанують діти, яких поважаю я! Викладачі з міцною патріотичною позицією, викладачі-волонтери.
Але є влада міста, якій начхати на це.
Каталізатором стали події у міській раді 24 квітня, коли КІЛЬКА ПОВНОЛІТНІХ студентів самостійно прийшли підтримати легальний мітинг громадян за зменшення [вартості] проїзду. Це при тому, що я особисто в них не викладаю і впливу на них не маю!!! Але вони “перейшли дорогу” ОСОБИСТО міському голові Вершині А.О. Від Вершини та Пономарчука (!?) почалися закиди в мій бік, що я ЗІРВАВ З ЗАНЯТЬ ДЕСЯТКИ ДІТЕЙ! Телефонні дзвінки до адміністрації коледжу, листи в поліцію, гнівні запити на ректора університету.
Поліція у діях мітингарів не вбачає ані складу злочину, ані правопорушення.
А от зі сторони освіти почався тиск. Директор прямо заявила, що мені ДОВЕДЕТЬСЯ піти самому інакше вони “знайдуть” причину. Також почався тиск на студентів з погрозами відрахування, позбавлення стипендій та зменшення оцінок!
Павлоградська влада – це ДНО України, бо коли вони мстяться студентам за СВОЇ прорахунки, коли вони чужими руками звільняють викладачів через їх власну позицію в місті та боротьбу за Україну – ані викладачам ані студентам тут робити немає чого. І мені дуже шкода, що адміністрація коледжу йде на поводу у Вершини та Пономарчука, проводячи політику репресій якраз серед тих, хто ЗАВЖДИ горою стояв за свій навчальний заклад. У вас немає майбутнього».
Варто звернути увагу також і на коментарі, які зібрала публікація пана Сергія. Зокрема, місцеві жителі задають питання, чи не турбують адміністрацію коледжу прогули, коли студентів збирають на зустрічі з місцевим нардепом-оппоблоківцем паном Мартовицьким? Чи турбувало керівництво коледжу та Дніпровської політехники те, що в стінах коледжу у 2015 році відбувалась відверта агітаційна кампанія за того ж самого пана Мартовицького?
Також коментатори, які знаються на нюансах павлоградських звичаїв, звернули увагу на те, що «І такий тиск тільки із-за тарифів на проїзд, а якби молодь з паном Тищенком гарненько розібралися з бюджетом міста….. мабуть би вже вбили».
Вже 14 травня вдень пан Тищенко повідомив: «Мене щойно було звільнено. За власним бажанням, інакше вони-б знайшли причину. Догани, стягнення, вони це вміють, ми це вже проходили. Мені погрожували звільненням “за статтею”, це рішення було прийняте під тиском. Дно пробите в черговий раз. Коли приватні корпорації та посадові особи прямо чи опосередковано впливають на навчальний процес в закладах освіти – це ганьба державного масштабу».
Народний депутат Андрій Денисенко повідомив, що написав звернення на ректора НТУ «Дніпровська політехніка» Г. Півняка та пообіцяв «підняти на вуха» Міносвіти.
«Якщо до кінця тижня не почую вибачень і запевнень – приїду наступного тижня (після сесії) знайомитися з директоркою та ректором», – додав депутат.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!