Медзаклади Донецької області заощадили понад 2 млн грн (Інфографіка)

Аналітики благодійної організації “БФ” Клуб “Світанок” дослідили закупівлі двох закладів охорони здоров’я у Донецькій області. Для проведення моніторингу обрали два профільних медичних заклади: Донецький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом у м. Слов’янськ та КУ “Комунальна медична установа Міська лікарня № 2” у м. Краматорськ, в якій працює амбулаторне поліклінічне відділення по наданню допомоги хворим на ВІЛ/СНІД. Тобто установи порівнювались як обласний і міський СНІД-центри.

З’ясувалось, що за півтора року лікарня в Краматорську заощадила на закупівлях понад 2 млн. грн., у Слов’янську – майже 250 тис. грн. Але ж і загальні об’єми придбаних товарів та послуг дещо різні.

У Слов’янську за півтора року (з січня 2017 по червень 2018 року) медзаклад оголосив 83 тендери на загальну очікувану вартість 5,8 млн грн. За цей період лікарня в Краматорську оголосила 350 тендерів на суму більше ніж 35,8 млн грн. Це свідчить про високий рівень довіри замовників до системи публічних закупівель ProZorro.

Однак у міській лікарні Краматорська за минулий рік провели лише половину закупівель на конкурентній основі, у 2018 році цей показник ще зменшився до 22%.

“Процедури конкурентних закупівель використовуються мало, що впливає на обсяг зекономлених коштів. Надалі ми плануємо дослідити неконкурентні закупівлі та виявити основні причини їх використання замовниками в регіоні. Думаю ми зможемо знайти аргументи для подальшої заміни таких закупівель конкурентними. Чим частіше проводитиметься процедура конкурентних торгів, тим більше зекономлених коштів можна використати як потенційний ресурс для лікування пацієнтів”, – зазначила представниця БО “БФ” Клуб “Світанок” Наталія Новицька.

Упродовж 1,5 року Донецький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом у м. Слов’янськ використовував лише конкурентні закупівлі, що свідчить про велику зацікавленість з боку замовників до самої установи.

Довідково: Матеріал створений ГО “Інститут аналітики та адвокації” у рамках проекту “Regional monitoring and analysis for 100% of Life” за фінансової підтримки БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” в рамках реалізації проекту HealthLink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies