Мер з міністеркою говорили про реформування медицини у місті

4567
коментарі відсутні

Мер з міністеркою говорили про реформування медицини у місті

7 листопада відбулась зустріч міського голови Дніпра Бориса Філатова з міністеркою охорони здоров’я України Зоряною Скалецькою. Сторони підбили підсумки реформування первинної ланки медицини. Та обговорили наступний етап реформи, який передбачає зміни для лікарень вторинної ланки медицини вже у 2020 році.

Як повідомляє прес-служба Дніпроради, мер Дніпра висловив занепокоєння з приводу недофінансування медичної галузі у місті. Ідеться про державну субвенцію на наступний рік. Зі свого боку Зоряна Скалецька запевнила: держава зверне увагу на проблеми, з якими стикається місцеве самоврядування.

«Трансформація системи охорони здоров’я виходить на другий етап – ми починаємо працювати із закладами спеціалізованої допомоги, які з квітня 2020 року будуть отримувати кошти з національного бюджету за контрактом з НСЗУ. Ми запланували 113,3 млрд грн на медицину в державному бюджеті наступного року, з яких майже 64% підуть на програму медичних гарантій. Вона гарантуватиме, зокрема, безоплатні пологи, лікування інсультів, інфарктів та неонатальну допомогу. Мова йде про найпоширеніші хвороби та стани, які впливають на якість і тривалість життя», – зазначила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Прес-служба МОЗ України роз’яснює, що це означає, а саме: у квітні 2020 року гроші мають піти за пацієнтом на всіх рівнях медичної допомоги. Програма медичних гарантій включає в себе 6 видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну та реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів.  За словами голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка, Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року.

В наступному році НСЗУ планує спрямувати 72 мільярди гривень медичним закладам у наступному році за послуги, які держава гарантуватиме пацієнту безоплатно. Всі громадяни країни та особи, прирівняні до них, зможуть користуватися медичними послугами за принципом «гроші підуть за пацієнтом» у спеціалізованих закладах (лікарнях вторинної ланки медицини). Субвенція на утримання медичних закладів не передбачена. Точніше, змінюється механізм фінансування медичного обслуговування: замість утримання ліжкомісць закладів охорони здоров’я за медичною субвенцією буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами з НСЗУ.

Олег Петренко також поінформував, що Національна служба здоров’я України відкрила роботу Східного міжрегіонального департаменту з офісом у м. Дніпро.  Департамент опікуватиметься роботою аптечних та медичних закладів у 5 областях: Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Донецька та Луганська. Підрозділ очолила Наталія Будяк.

Борис Філатов також доручив профільному департаменту мерії провести серед головних лікарів міських закладів інформаційну кампанію стосовно перебігу реформування медицини вторинної ланки.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика