Мешканці Донеччини зможуть моніторити стан річок на інтерактивній мапі
Відтепер мешканці Донеччини зможуть моніторити стан річок на інтерактивній мапі. Мобільний застосунок «Eco Water» презентували у Краматорську. Це – інтерактивна мапа для громадського моніторингу екологічного стану водоймищ Донеччини. Нині доступна тестова версія застосунку. Реалізувала проєкт «Eco Water» ГО «Клуб рибалок України-UаFishingClub».
У мобільному додатку мешканці Донеччини можуть як дивитися інформацію про екологічний стан водоймищ Донеччини, так і самі додавати дані, зокрема, про правопорушення, фауну річок та озер, місця для під’їзду та відпочинку тощо.
Крім цього, на інтерактивні мапі можна побачити географічне розташування, юридичний статус водойм та контакти відповідальних служб та управлінь. Розробник програми пояснив, що програма створена для того, щоб реєструвати правопорушення і щоб люди доносили інформацію до органів влади.
«Ми розробили цей додаток, аби стати містком між людьми, які доноситимуть інформацію про порушення, та органами влади. Наша функція – зафіксувати ці правопорушення, бо багато з них зараз не реєструється через складність. По-друге, побачити усю картину, а саме скільки втрачає наша країни через недбале ставлення до екології», – розповів керівник проєкту «Eco Water» Ігор Дзержинський.
Проєкт «Eco Water» – мобільний додаток-мапа для громадського моніторингу екологічного стану водоймищ Донеччини реалізує ГО «Клуб рибалок України-UаFishingClub» за підтримки Програми розвитку ООН.
Розробляли застосунок понад 3 місяці. Кошти на розробку програми розробники виграли у національному конкурсі ІТ-рішень для громад східної України. На проєкт було виділено 10 тис доларів. Нині «Eco Water» доступний на Google Play у тестовій версії.
Читайте також: Як громадяни можуть охороняти довкілля
Читайте також: Вода в річках перевірятиметься за європейськими стандартами
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!