Сьогодні будь-яка громада на Донеччині без перебільшення може вважатися «гарячою точкою», бо лінія фронту знаходиться не так далеко від відносно мирних міст, селищ і сіл. Не виключенням є й Новогродівська громада. Через ворожі обстріли тут почастішали перебої з водою та електрикою. Багато людей втратили роботу, а отже – джерело доходу. Тож купити щось у магазинах чи в аптеках, які працюють, їм нема за що.
Додалося й нових мешканців. Новогродівка прихистила чимало внутрішньо переміщених осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій, або з населених пунктів, в яких ведуться бойові дії.
Враховуючи складну ситуацію, місцева адміністрація працює над тим, щоб залучити у громаду гуманітарну допомогу. Перед усім її розподіляють серед найбільш вразливих категорій громадян. Це родини з неповнолітніми дітьми, особи старшого віку, зареєстровані в громаді переселенці.
Продуктові набори вразливим категоріям і не тільки
Приблизно раз на місяць новогродівці отримують продуктові набори. Гуманітарка надходить до громади від різних джерел. Це Донецька обласна військова адміністрація, а також вітчизняні та міжнародні благодійні організації.
Продуктами харчування безплатно забезпечують тих громадян, які найбільш цього потребують. Це мешканці громади віком 60+, сім’ї з дітьми віком до 18 років із розрахунку один продуктовий набір на кожну дитину, а також переселенці.
Допомогу отримують не тільки жителі Новогродівки, а й інших населених пунктів, що входять до складу громади. Для цього вони заздалегідь пишуть заяви у своїх старостинських округах, на підставі яких формуються продуктові набори та передаються на округи.
Новогродівська адміністрація підтримує не тільки мешканців вразливих категорій, а також тих, хто в непростих умовах продовжує працювати на вугільних підприємствах. Днями за підтримки міжнародної гуманітарної організації «World Central Kitchen» гірники Новогродівської громади.
«За допомогою для шахтарів до мене звернувся голова ПРУП ДП «Селидіввугілля» Володимир Бабіч. Тож гуманітарну допомогу отримали члени профспілки гірників шахт «1-3 Новогродівська» та «Котляревська». Вдячний нашим гірникам, які щодня виходять на роботу та виконують свої професійні обов’язки попри бойові дії та постійні обстріли промислового регіону», – зазначив Новогродівський міський голова Олександр Шевченко.
Світло, вода та дрова
У віддалених селах та селищах Новогродівської громади часто трапляються відключення електроенергії. Жителі можуть днями чекати, поки аварійні бригади не полагодять пошкоджені ворожими обстрілами мережі. А це – неабиякі незручності для будь-кого. А ще це питання життя та смерті для тих хворих, які підтримують своє здоров’я медичними приладами, що живляться від електрики.
Нещодавно старостинські округи громади портативні зарядні станції та сонячні панелі EcoFlow від благодійної організації «Карітас Маріуполь». Ці станції застосовуються в різних сферах як додаткове резервне джерело енергії. Батарею можна заряджати як від електромережі, коли є струм, так і від сонячної панелі.
За інформацією Олександра Шевченка, таке обладнання отримав в тимчасове використання хворий мешканець Новогродівки, який прив’язаний до кисневого концентратора. У зв’язку з відключенням електроенергії для чоловіка такий пристрій життєво необхідний.
Для населених пунктів громади, які найбільше потерпають від відсутності водопостачання, порятунок надходить від співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Зокрема, нещодавно рятувальники на спеціальному автомобілі доставили технічну воду мешканцям Михайлівки. За можливістю намагаються охопити й інші населені пункти.
Напередодні зими на перший план виходить забезпечення жителів засобами опалення приватних будинків. Наразі в громаді розпочато збір заявок і документів на отримання паливних брикетів. Їх вистачить не на всіх, тому першочергово ними забезпечать родини, в яких є особи з інвалідністю першої групи та які мають дітей з інвалідністю.
Попри всі негаразди, що були спричинені війною, у Новогродівській громаді дбають і про довкілля. На сміттєвих точках встановили контейнери для збору великогабаритних відходів, в тому числі й для опалого листя. Їх поставили, щоб уникати стихійних звалищ та для зручності вивозу сміття комунальним підприємством «Комунтех».
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!