Мешканці прифронтової Сіверської громади продовжують отримувати допомогу

Сіверськ – невеличке містечко на Донеччині, що знаходиться на відстані якихось двадцяти кілометрів від Соледару, який наразі є найгарячішою точкою східного фронту. Під постійними обстрілами, у напівзруйнованих будинках тут продовжують жити люди, які навідріз відмовляються виїжджати у більш безпечні регіони. Понад пів року в населених пунктах Сіверської громади немає електрики, газу та води. Не працюють магазини та аптеки. Виживання місцевих мешканців повністю залежить від сторонньої допомоги.


Попри небезпеку, до громади продовжують підвозити гуманітарні вантажі. Про жителів піклуються працівники Сіверської міської військової адміністрації та Бахмутської райдержадміністрації, у співробітництві з представниками правоохоронних органів, міжнародних та вітчизняних благодійних організацій. Водночас мають підтримку й евакуйовані мешканці Сіверської громади.

Нагодувати та зігріти

Від самого початку великої війни головним завданням для благодійників було доставлення мешканцям Сіверської громади продуктів харчування, ліків та питної води. Взимку виникла нагальна потреба у забезпеченні людей теплими речами та засобами обігріву.

Постачання необхідних речей почалося напередодні холодів та продовжується й досі. Жителям Сіверської громади привозять пічки-«буржуйки», паливо для них, теплі ковдри та ліхтарики, що надають благодійні фонди та волонтери. Підвіз, транспортування та розподіл гуманітарних вантажів забезпечують представники місцевої влади.

«Продовжується робота з забезпечення мешканців речами першої необхідності. Завдяки співпраці з благодійним фондом Товариство Червоного Хреста Україна мешканці продовжують отримувати тверде паливо для обігріву своїх домівок; з ГО «Дівчата» – продуктові набори», – повідомили у Сіверської МВА.

Окрема увага приділяється родинам з дітьми, які все ще залишаються на території Сіверської громади. За можливістю їх забезпечують теплим одягом і памперсами.

Дбаючи про мешканців, які залишаються на території громади, місцева адміністрація продовжує підтримувати їх як власними силами, так і з залученням міжнародних гуманітарних організацій. Утім закликає кожного подбати про себе та своїх рідних та виїхати до безпечних регіонів країни, не наражаючи на небезпеку тих, хто допомагає.

Начальник Сіверської ВМА Олексій Воробйов разом зі співробітником Товариства Червоного Хреста Україна

Сіверська лікарня продовжує працювати

У жовтні за ініціативою Сіверської міської військової адміністрації у місті Жовті Води Дніпропетровської області було відкрито Пункт тимчасового базування КНП «Сіверська багатопрофільна лікарня планового лікування», який надає медичну допомогу громадянам зі статусом ВПО.

В Пункті тимчасового базування лікувального закладу можна укласти декларацію з сімейним лікарем та отримати кваліфіковану консультацію лікарів-спеціалістів: терапевта, невролога, акушер-гінеколога.

«Співробітниками лікарні підготовлено приміщення, проведено частковий ремонт та переобладнання згідно санітарно-гігієнічних вимог, введено в експлуатацію обладнання, укладено відповідні договори з обслуговування та забезпечення функціонування приміщення», – зазначили в Сіверській адміністрації.

Днями до Пункту тимчасового базування медзакладу з напівзруйнованої Сіверської лікарні були доставлені амбулаторні картки дітей 6-18 років, які містять карти профілактичного щеплення. Медпрацівники почали цифрову обробку цих медичних документів. По завершенню роботи буде надано контактний телефон для отримання батьками потрібної і важливої інформації.

Підтримка евакуйованих громадян

Нещодавно у місті Дніпро запрацював Антикризовий транзитний хаб «Затишок» для переселенців з Донеччини. Жителі Сіверської громади, які вирішили евакуюватися до більш безпечних територій, теж можуть скористатися послугами хабу.

Тут є можливість залишитись на декілька днів, перепочити, отримати психологічну, юридичну, соціальну допомогу та рушити далі до безпечніших регіонів.

Перевага надається людям з інвалідністю та їх родинам, дітям-сиротам, людям похилого віку, багатодітним родинам, батькам-одинакам, родинам військовослужбовців, а також жінкам і дівчатам, які зазнали гендерно зумовленого насильства.

Антикризовий транзитний хаб «Затишок» знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Набережна Січеславська, 33.

У хабі працюють фахівці «Гарячої телефонії», які надають консультації з питань евакуації, психологічної підтримки та юридичної допомоги.

Телефони Гарячої лінії:

+38(098) 664 58 66;

+38(098) 346 43 69;

+38(066) 175 64 10;

+38(095) 247 56 25.

Світлана Денисенко

Фото: Сіверська міська військова адміністрація


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies