Мешканців Донецької області закликали оцифрувати трудові книжки

Для убезпечення себе в разі втрати оригіналів мешканців Донецької області закликають оцифрувати трудові книжки

Донецька область не вперше стикається з війною. Тоді, у 2014 році Донеччині довелось пережити військові дії, часткову окупацію та деокупацію деяких територій.

І це стало тим досвідом, який сьогодні допомагає надавати пенсійні послуги та здійснювати виплати пенсій на лінії зіткнення.

Про це розповіла начальниця головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області Наталія Рад.

Із самого початку повномасштабної війни пенсійна служба Донецької області повністю забезпечує нарахування, перерахунки, а також своєчасну виплату пенсій усім пенсіонерам. Як тим, хто залишився в прифронтових містах, так і тим, хто тимчасово евакуювався у більш безпечні регіони.

«Ситуація з вимушеними переселенцями, на мій погляд, відрізняється від тієї, яка була у 2014 році суттєво. Адже, по-перше, ми маємо досвід роботи з означеною категорією пенсіонерів з найрізноманітніших питань. Водночас сьогодні ми як служба маємо сучасні електронні сервіси Пенсійного фонду України, які дозволяють обслуговувати людину у вирішенні будь-яких пенсійних питань дистанційно. Таку можливість в системі органів Пенсійного фонду України ми почали вибудовувати з початку адміністрування функцій з пенсійного забезпечення», – зазначила Наталя Рад.

Навіщо потрібно цифровізувати трудові книжки

За її словами, в умовах війни однією з проблем людей є втрата документів, які підтверджують право на виплату пенсій чи її оформлення. Саме для убезпечення себе в разі втрати оригіналів мешканців Донецької області закликають оцифрувати трудові книжки.

Оцифрування документів дає впевненість у тому, що вони не будуть втрачені й зберігатимуться в надійному місці.

«Людина сьогодні може сформувати такий собі соціальний кейс і зберігати з нашою допомогою ці документи. І мова йде не тільки про трудову книжку, а й про інші документи, які у майбутньому можуть в автоматичному порядку бути застосовані як під час призначення пенсії чи інших дій з пенсійного забезпечення, так і для вирішення багатьох інших соціальних питань, – зазначила начальниця ГУ ПФУ Донеччини.

Наталя Рад також додала, що цього року вже вдалось оцифрувати та завантажити 30 тисяч трудових книжок.

Завантажити трудові книжки можна самостійно на вебпорталі ПФУ в розділі «Відомості про трудові відносини». Авторизувтися можна за допомогою електронного підпису чи ID-банкінгу.

Більш детально про цифровізацію: Діджиталізація трудових відносин – електронна трудова книжка та автоматичне призначення пенсії

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies