Мешканців і мешканок Донеччини запрошують до лав територіальної оборони

У мирному житті це інженери, будівельники, юристи або вчителі, але раптом що – і вони зі зброєю в руках зможуть захистити від ворога своє місто, вулицю, малу батьківщину. Військовій справі ці люди навчаються у підрозділах територіальної оборони, створюючи потужний резерв для Збройних Сил України.

1 січня 2022 року вступив у дію Закон України «Про основи національного спротиву», відповідно до якого до 15 лютого 2022 року кожна область має сформувати підрозділ тероборони. У Донецькій області перші бригади були створені ще у 2018 році, їх чисельний склад постійно зростає за рахунок нових резервістів. Утім зараз, коли Російська Федерація нарощує свою присутність на кордонах з Україною, особливого значення набуває масова готовність суспільства до відсічі агресору.

У зв’язку з цим Донецький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (колишній обласний військкомат) звертається до мешканців області з пропозицією стати частиною територіальної оборони.

«Громадян України, справжніх патріотів своєї Батьківщини та рідної Донеччини, кому небайдужа доля країни та які бажають захищати свій край зі зброєю в руках і готові укласти контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України, запрошуємо звертатись до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Донецької області», – говориться у повідомленні.

Особливості територіальної оборони

Тероборона – це спеціальні підрозділи Збройних Сил України, які складаються з цивільних громадян, які пройшли відповідну військову підготовку та у разі збройній агресії зможуть дати першій опір ворогу. Таким чином по всій країни створюється мережа з навчених людей, які зазвичай живуть своїм мирним життям, але у будь-який момент готові стати до зброї.

Навчання та військові збори бійців тероборони відбуваються під пильним наглядом кадрових військових, більшість з яких мають бойовий досвід. Щомісяця, а то й частіше, проводяться стрільби. Зброю та набої забезпечує держава. Раз на рік для резервістів організовують багатоденні навчальні збори.

Військова підготовка бійців тероборони зосереджена на виконанні таких завдань:

  • охорона та захист держкордону (у прикордонних областях),
  • забезпечення умов для функціонування органів влади та військового управління,
  • охорона та оборона важливих інфраструктурних об’єктів,
  • розгортання блокпостів,
  • допомога населенню у разі надзвичайних ситуацій,
  • участь у домедичній допомозі та в евакуації поранених.

В основному навички резервістів знадобляться не під час широкомасштабних військових операцій, а для протидії диверсійним групам, які намагатимуться, як у 2014 році, розхитати ситуацію в регіонах. Завдання бійців тероборони – попередити їх проникнення та знешкодити у разі виявлення.

Як кажуть військові, можна захопити будь-яку територію, але головне – втримати її. Тож чим більше людей навчені військовій справі та готові захищати своє місто, тим потужнішим буде опір. І тоді агресор тричі подумає, чи варто вв’язуватись у війну.

Кого беруть до тероборони?

Комплектування територіальної оборони здійснюється на добровільній основі. Військовий досвід або стать значення не мають. Вимоги до резервістів доволі невисокі. До складу формувань тероборони можуть бути зараховані громадяни України віком від 18 до 60 років, які пройдуть медичний, професійний і морально-психологічний відбір та підпишуть контракт добровольця територіальної оборони.

До лав тероборони візьмуть навіть тих громадян України, які не проходили службу у ЗСУ, військових формуваннях та правоохоронних органах. Їх зарахують до складу після складення Присяги добровольця територіальної оборони. Також на службу в підрозділи тероборони запрошуються офіцери запасу, які мають досвід військової служби.

Для підписання контракту слід звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військові комісаріати) за місцем проживання або військового обліку. В Донецькій області це:

  • Маріупольський районний ТЦК та СП,
  • Волноваський районний ТЦК та СП,
  • Краматорський районний ТЦК та СП,
  • Покровський РТЦК та СП,
  • Бахмутський РТЦК та СП.

Переваги служби у підрозділах тероборони

По-перше, військові служитимуть поруч із домівкою. По-друге, продовжуючи працювати на своїх основних, цивільних посадах, будуть гарантовано отримувати грошову винагороду відповідно до штатного розпису.

«Також усім військовослужбовцям зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову», – повідомляють у Донецькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Крім того, бійці тероборони зможуть за потребою отримувати безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я.

Всі гарантії соціального і правового захисту військовослужбовців, які братимуть участь у національному спротиві, детально прописані у Законі України «Про основи національного спротиву».

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies