Мешканці Донеччини почали отримувати субсидії у грошовій формі

4178
коментарі відсутні

Мешканці Донеччини почали отримувати субсидії у грошовій формі

Пенсіонерам-субсидіантам монетизовані субсидії, призначені органами соціального захисту, зараз виплачуються у звичайний спосіб через Пенсійний фонд. Тобто порядок виплати субсидії максимально синхронізований з виплатою пенсії. Про це під час брифінгу розповіла Наталія Рад, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

“Якщо людина отримує пенсію через банк, то субсидія перераховується прямо на її пенсійний рахунок в тій банківські установі, де вона обслуговується. Субсидія надходить в той же день, що й пенсія – згідно графіка, с 4 по 25 число місяця. Якщо людина отримує пенсію через Укрпошту, то означені кошти виплачуються готівкою, також разом з пенсією”, – повідомила Наталія Рад.

Керівник управління зазначила, що пенсія та субсидія, хоча й надходять одночасно, але різними траншами. У разі отримання через банк – кожна з виплат супроводжується відповідним повідомленням. На пошті ці гроші рознесені по різним відомостям. Тобто людині зрозуміло, що то є пенсія, а то є субсидія у грошовій формі.

“Перші виплати монетизованих субсидій розпочались з 4 березня. Поки що ніяких нарікань збоку отримувачів ми не маємо. Звичайно, завжди є багато питань у людей щодо розміру субсидії, проте це не наша компетенція. Пенсійний фонд лише здійснює функцію посередника між субсидіантами та органами соцзахисту, які саме призначають та нараховують субсидію”, – наголосила Наталія Рад.

Окремо додамо, що комунальні рахунки за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відображення субсидії – у вигляді повної суми, як потрібно сплатити за спожиті послуги. Отримавши субсидійні гроші, людина у березні має самостійно розрахуватися ними за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комуналки, домогосподарство може використати на власні потреби.

За оплату комуналки після 25 числа субсидії не відмінятимуть. Є громадяни, яким субсидія надійде разом з пенсією у 20 числах березня – у їхній пенсійний день. У переважній більшості це працюючі пенсіонери. Виникає запитання – як встигнути оплатити комунальні платежі за лютий і чи не відмінять субсидію якщо оплата відбудеться після 25 числа?

Субсидію не відмінять! Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 роки не призначатимуть.

Отримувачі субсидій, які не є пенсіонерами, з 12 березня зможуть забрати свою монетизовану субсидію у будь-якому відділені Ощадбанку. Потрібен лише паспорт та ідентифікаціний код. Немає жодної прив’язки до місця реєстрації громадянина, якому призначено державну допомогу для оплати комунальних платежів. У березні субсидія прийде грошовим переказом “Швидка копійка”, у квітні вже на картку, яку банк одразу видасть під час березневого візиту в Ощадбанк. На SMS-повідомлення від Ощадбанку чекати не потрібно.

Для зручності субсидіантам, які не є пенсіонерами, запропоновано перед відвідуванням банку пройти реєстрацію на офіційному сайті  або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України). Це дасть субсидіанту змогу самостійно обрати найближче відділення, зручний час та дату для отримання субсидії без черг.

Мешканці Донеччини почали отримувати субсидії у грошовій формі - Фото №1

 

Мешканці Донеччини почали отримувати субсидії у грошовій формі - Фото №2

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика