Мешканці Сходу України четверту зиму потерпають від холодів та небезпеки
Четвертий рік поспіль тисячі мирних жителів прифронтових територій на Сході України потерпають не лише від бойових дій, але й від нестачі найнеобхіднішого для щоденного побуту: їжі, палива. Їх ситуація суттєво погіршується з початком холодів.
600 000 жінок, чоловіків та дітей, які живуть у п’ятикілометровій зоні по обидва боки лінії зіткнення, залишаються найбільш уразливими. Багато хто не має достатньо їжі, можливостей для працевлаштування та доступу до життєвоважливих соціальних послуг. Погіршення соціально-економічної ситуації подвоїло продовольчу незахищеність, і близько 1,2 млн. осіб живуть в умовах продовольчої нестабільності. Висока соціальна незахищеність, втрата засобів до існування та дефіцит ресурсів є типовими для домогосподарств, розташованих поруч із фронтом. Багато родин недоїдають, витрачаючи свої кошти, насамперед, для сплати високої вартості комунальних послуг, щоб жити в теплі.
“На Сході України довга зима, яка може бути досить суворою. Доступ до їжі та опалення є величезною проблемою для багатьох мешканців прифронтових районів, особливо для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями. Чимало з них не мають грошей і не мають доступу до ринків, щоб купувати продукти або паливо через те, що бойові дії не вщухають “, – сказав Крістофер Мейлі, директор Представництва Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні.
Багато селищ, розташованих на передовій, не мають газопостачання. Ці мешканці покладаються на тверде паливо – деревина та вугілля – щоб пережити морози. “Протягом останніх чотирьох років цим цивільним особам довелося турбуватися про те, як пережити кожну зиму”, – сказав Мейлі. Протягом цього зимового період (2017-2018 рр.) NRC надасть допомогу понад 24 000 особам, котрі страждають від конфлікту у Луганській області, для задоволення основних життєвих потреб протягом зими. Допомога стала можливою завдяки щедрій підтримці Норвегії, Світової продовольчої програми ООН та Акції “Папа для України”.
«Одна тонна вугілля коштує в чотири рази більше, ніж моя щомісячна пенсія. Мені потрібно три тонни вугілля, щоб перезимувати. Але мені це не по кишені. Без дров, які ми отримали цього року, ми б зазнали дуже важкі часи. Ми навіть не можемо збирати деревину у лісі, бо боїмося, що там заміновано”, – сказав Юрій, мешканець села Дружба, що за шість кілометрів від лінії фронту. Температурний стовпчик сягає мінус 20 у східній Україні.
З десяти найбільш забутих у світі криз внутрішнього переміщення Україна є єдиною країною, яка переживає зимовий сезон. Починаючи з 2014 р., NRC щороку допомагає цивільним особам, постраждалим від конфлікту на Сході України, пережити зимовий сезон, надаючи тверде паливо, матеріали для утеплення домівок, обігрівачі, одяг, ковдри.
За оцінкою ООН, у 2018 конфлікт на Сході України продовжує негативно позначатися на життя 4,4 мільйона осіб, з яких 3,4 мільйони потребують гуманітарної допомоги та захисту.
Допомога NRC в Україні:
- NRC надає сезонну допомогу постраждалому від конфлікту населенню в Луганській області з 2014 року.
- Протягом зимового періоду, NRC допомагає внутрішньо переміщеним особам, особам похилого віку, багатодітним, неповним та малозабезпеченим родинам через відновлення пошкодженого житла, надання палива, предметів гігієни, ковдри, теплий одяг або готівку на їх придбання.
- Від початку зимового сезону 2017-2018, 8770 осіб уже отримали підтримку у ремонті зруйнованого житла, а також предмети побуту та паливо. Кожна з 1306 родин отримала 6 куб.метрів дров або готівку для придбання твердого палива.
- 5000 осіб отримають грошову допомогу для придбання продуктів харчування.
- 2100 родин отримають грошові виплати для придбання палива на зимовий період.
- 300 родин отримають матеріали для утеплення приватних будинків.
- 52 навчальним та соціальним закладам буде надано вугілля, дрова, обігрівачі, ковдри та теплий одяг. Усього, 4400 вихованців цих закладів — діті та дорослі – проведуть зиму в теплих приміщеннях.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!