Мета: ефективні опорні школи та професійні училища

4247
коментарі відсутні

Мета: ефективні опорні школи та професійні училища

20 та 21 жовтня в Дніпропетровській області з дводенним робочим візитом перебувала міністр освіти та науки України Ганна Новосад. В програмі пані міністра було спілкування з учасниками секції «Майбутнє освіти, або освіта майбутнього» Interpipe TechFest 2019. Ганна Новосад відвідала кілька закладів освіти: медичний ліцей та навчально-реабілітаційний  центр №12 для дітей з порушеннями зору в Дніпрі, а також дошкільний підрозділ гімназії №27 у місті Кам’янське.

21 жовтня Ганна Новосад та Олександр Бондаренко (нещодавно призначений голова адміністрації Дніпропетровської області) провели прес-конференцію по результатам візиту пані міністра. Два головних акценти прес-конференції – мережа опорних шкіл та професійно-технічні училища нового зразка.

Щодо опорних шкіл, то спікери заявили, що на Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70.

«Надважлива частина нашої спільної роботи – побудова ефективної мережі шкіл. На Дніпропетровщині вже 46 опорних закладів. Але в контексті завершення децентралізації, область має амбітні плани з облаштування додаткових опорних шкіл. Ми зі своєї сторони будемо максимально фінансово підтримувати наповнення освітнього простору», – зазначила міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

На Дніпропетровщині планують  об’єднатися невдовзі ще два десятки громад. Спікерами було заявлено, що майже у кожній з ОТГ регіону має бути опорна школа. Очільник адміністрації області додав, що комфортні умови в опорних школах створюватимуть на умовах співфінансування – силами обласного бюджету та бюджетів громад.

«Зараз ми визначаємо оптимальну кількість таких закладів і необхідне фінансування, аби облаштувати в них сучасні  умови, – розповів Олександр Бондаренко. – Будемо створювати  діджитал-мапу опорних шкіл з  оптимізацією логістики. Якщо потрібно, організуємо додаткові маршрути шкільних автобусів, аби підвозити дітей».

Щодо закладів професійно-технічної освіти, то їх планують створювати та модернізувати в партнерстві з бізнесом.

«У нас є величезний перекіс у вищу освіту. Її обирають 75% вступників, а потім просто не можуть знайти собі роботу. Ми ставимо мету підвищити кількість тих, хто отримує професійно-технічну освіту. Прагнемо до показника у 45% – це середнє значення для європейських країн», – пояснила Ганна Новосад.

За словами Ганни Новосад, привабливості професійно-технічної освіти можна досягти за рахунок модернізації навчальних закладів. У найближчих планах – перетворити 2-3 ПТУ області на зразкові центри підготовки.

«Є ідея запустити проект разом з бізнесом. Коли держава, наприклад, переоснащує освітній заклад. А підприємство, для якого там готуватимуть спеціалістів, робить ремонт та купує меблі. Таку модель державно-приватного партнерства плануємо розвивати в нашій області», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Акцент в училищах робитимуть на підготовці затребуваних фахівців. Аби визначити ці спеціальності, на підприємствах регіону проведуть масштабне опитування.

 

Мета: ефективні опорні школи та професійні училища - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика