Інвестування в соціально-економічний розвиток регіону та поступове переформатування вугільної сфери – такі стратегічні напрямки окреслив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час робочої поїздки по Донецькій області.
«На поточний рік затверджено виділення 1 мільярда гривень на реалізацію 34-х інфраструктурних проєктів в рамках президентської програми «Велике будівництво». З них планується побудувати 29 соціальних об’єктів, а решта 5 – це будуть об’єкти економічного розвитку, які дозволять залучити інвестиції та створити нові робочі місця», – повідомив Олексій Чернишов.
Міністр зазначив, що минулого року Донецька область першою в Україні повністю реалізувала всі проєкти за програмою «Велике будівництво», ефективно використавши призначені на це кошти. Тож цього року фінансування збільшено, а до переліку проєктів додані такі, що мають зробити регіон економічно привабливішим.
Трансформація вугільних регіонів – не менш важлива проблема, яка напряму торкається Донеччини. Олексій Чернишов заявив, що це є одним з пріоритетів діяльності Кабінету Міністрів. Наразі розроблено державну стратегію регіонального розвитку, розраховану до 2027 року.
«Створюючи стратегію трансформації вугільних регіонів, ми аналізували досвід інших країн, що вже пройшли такий шлях – Німеччина, Велика Британія. Але в нас немає стільки часу, скільки зайняло в них. Тому ми у своїй стратегії передбачили конкретні дії у цьому напрямку», – повідомив міністр.
Передусім, забезпечення альтернативними робочими місцями працівників, які втратять роботу в результаті реорганізації вугільних підприємств. Для цього потрібна потужна система перекваліфікації та професійного розвитку. Також необхідно створювати зони динамічного економічного розвитку у вигляді індустріальних парків, технологічних парків та IT-парків. Саме такі проєкти мали перевагу під час затвердження фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.
Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко додав, що концепція трансформації вугільного регіону в цілому передбачає м’який підхід. Про закриття чи консервацію всіх підприємств не йдеться.
«По кожному вугільному підприємству буде здійснено фаховий аудит. Рентабельні вугільні підприємства продовжать працювати. Ті, що можна віднести до економічно привабливих, будуть готувати до залучення приватних інвесторів. Ті, що вже не можуть використовуватись з причини відсутності потужностей вугільних пластів, будуть законсервовані», – пояснив Павло Кириленко.
Перебуваючи на Донеччині, міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов оглянув виробничі потужності обласного комунального підприємства «Вода Донбасу» та підкреслив, наскільки важливе значення для всього регіону має стабільне функціонування цього підприємства.
«Водопостачання Донецької області постійно знаходиться у полі зору Уряду. Ми будемо підтримувати реалізацію проєктів, спрямованих на модернізацію водних об’єктів, у тому числі з Державного фонду регіонального розвитку. Адже водна мережа, яка забезпечує водою не тільки жителів підконтрольних, а й окупованих територій, фактично з’єднує Донбас, що є критично важливим для процесу реінтеграції», – наголосив Олексій Чернишов.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!