Мільйоні на стражданнях: як «бізнесмени» та чиновники крадуть на відновленні Донбасу

1574
коментарі відсутні

Мільйоні на стражданнях: як «бізнесмени» та чиновники крадуть на відновленні Донбасу

16 жовтня голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що підрядник з ремонту опорної школи в селищі Микільське Донецької області зник з мільйоном гривень передоплати.

За словами губернатора, «підприємець» із самого початку не думав розпочинати роботи.
«Натуральний негідник, який дав найнижчу ціну на системі Прозорро, виграв, дали мільйон гривень передоплати, змився. Зараз відправили в прокуратуру, внесений в ЕДРР за шахрайство. Але новий тендер не можу провести, поки все це не узгоджується», – розповів Жебрівський.

Нечуване нахабство цього випадку вочевидь вразило губернатора, котрий не вдержався від різкої оцінки підрядника, що не лише вкрав гроші, але й зробив це за рахунок дітей, лишивши без вкрай необхідного ремонту школу напередодні зими. Так, за словами губернатора області, є проблема з будівельниками й проектувальниками, котрі не можуть приступити до ремонтних робіт.

Загалом, проблема крадіжок коштів, котрі направляються на відновлення інфраструктури Донбасу, що постраждала внаслідок бойових дій, є вкрай актуальною. Зазвичай у карних справах котрі порушуються правоохоронцями, фігурують мільйони гривень, або як мінімум декілька сотень тисяч.

Причому на цих коштах не гребують наживатися не лише комерсанти, а й чиновники місцевих держадміністрацій та міських рад.

Так, на початку жовтня співробітниками Служби безпеки України за хабарі на роботах із відновлення Донбасу були затримані посадовці одразу двох міст Донецької області.

У місті Краматорські на хабарі у 75 тисяч гривень з підприємця був затриманий чиновник Краматорської міської ради, але головною діючою особою в оборудці був перший заступник однієї з райдержадміністрацій Бахмутського району.

Останній вимагав з підприємця хабар у 410 тисяч гривень за право виконати роботу на розробку проектної документації для відновлення соціальної інфраструктури Донбасу. За даними журналістів проекту «Наші гроші» мова йде про ТОВ «Бахмут-проект», з яким Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міськради 24 липня за неконкурентною процедурою уклало угоду на 809 тис. грн. Фірма повинна була виконати проектно-кошторисну документацію для створення соціального центру у форматі «Прозорий соціальний офіс» по вул. Перемоги, 53 у Бахмуті.

17 липня УПСЗН Бахмутської міськради перерахував фірмі 417 тис. грн, тобто майже половину від суми угод. Інші коштів рамках цих робіт від міськради на рахунку «Бахмут-проект» не надходили, вочевидь до того часу допоки половина грошей не надійде до кишень місцевого чиновника.

Кожного року правоохоронці викривають подібні оборудки, коли підприємці та чиновники разом викрадають кошті призначені для відновлення інфраструктури Донбасу.

Так, у 2016 році співробітники СБУ викрили оборудки на 3 мільйони гривень, що були надані на відновлення інфраструктури міста Червоноармійськ (нині Покровськ) та Родинське. У першому випадку чиновники відділу освіти одного з міст у Червоноармійському районі перерахували комерційній структурі майже два мільйони гривень за будівництво котельні та опалювальних мереж для місцевої школи.

У відповідності з договором бізнесмени повинні були здати об’єкти в експлуатацію до кінця минулого року. Правоохоронці в ході перевірки встановили, що на сьогодні роботи підприємцями не виконані.

Так само не були виконані роботи по капітальному ремонту покрівель будівель на мільйон гривень, що було викрито під час перевірки котру ініціювали співробітники СБУ.

Не відставали й чиновники Луганщини, так під час ремонту дорожнього покриття СБУ було викрите завищення об’єму виконаних робіт як мінімум на 20% з загальної суми у 5 мільйонів гривень, тобто вкрадені були щонайменше мільйон гривень.

У місці Попасне чиновники уклали угоду з двома фірмами на капітальний ремонт декількох житлових будинків, пошкоджених під час артобстрілів. Вже в кінці липня підприємці прозвітували про завершення робіт. Чиновники підписали відповідні акти та перерахували оплату. Але насправді як показала перевірка використання бюджетних коштів, комерційні структури оплачені роботи (заміна вікон та дверей на металопластикові конструкції, шпаклювання та фарбування поверхонь, заміна покриття покрівлі і т. ін.) фактично не виконали. У деяких випадках вікна вставляли за власні гроші самі мешканці пошкодженого обстрілом будинків. За попередніми оцінками фахівців, з бюджету вже незаконно перераховано близько 500 тисяч гривень, які на папері йшли наче “на відновлення Донбасу”.

Від згадування таких сум становиться трохи не по собі, коли можна уявити, скільки таких оборуток ще, на жаль, не виявлено.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика