Міноборони запустило сайт-довідник для поранених військових

На сайті Міністерства оборони офіційно запрацював розділ для військовослужбовців, які отримали поранення або травму під час військової служби.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Через вкладку «військовослужбовцям» здійснюється перехід на сайт ТУРБОТА. Сайт простий у користуванні, містить алгоритми дій пораненого та відповіді на всі питання, які виникають під час лікування, проходження ВЛК, отримання виплат тощо», – написала вона.

У Міноборони зазначили, що сайт-довідник створений, щоб спростити «шлях для кожного, хто отримав бойову травму чи поранення». І додали, що розуміють важливість юридичної допомоги та консультацій під час проходження процедур, пов’язаних із лікуванням та отриманням відповідних виплат.

«Ми проаналізували шлях, який доводиться долати військовослужбовцю для проходження військово-лікарської комісії. Весь процес – від направлення на лікування до проходження ВЛК, отримання грошових виплат та посвідчень,  супроводжується великою кількістю бюрократичних процедур, які потребують роз’яснення. Тому ми створили сайт-довідник «Шлях пораненого», де зібрали важливу інформацію, яка допоможе військовослужбовцям проходити всі етапи шляху пораненого воїна», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Волонтери можуть отримати грошову допомогу у разі інвалідності

Допомога після поранення

На сайті міститься інформація про кроки, які має зробити військовослужбовець, який отримав травму чи поранення. Зокрема, тут можна знайти таку інформацію:

  • як отримати направлення на лікування, реабілітацію чи оздоровлення;
  • на що звернути увагу під час проходження лікування, військово-лікарської та медико-соціальної експертної комісії;
  • як отримати пільги та грошові виплати, які належать військовослужбовцю;
  • які документи потрібно отримати і до кого за ними звертатись.

Також на сайті є «Довідник військовослужбовця після поранення», який можна завантажити.

Для зручності та наявного розуміння що і як робити, тут містяться зразки рапортів та покрокові інструкції отримання виплат, протезування, отримання статусу УБД, посвідчення особи з інвалідністю тощо.

Нагадаємо, що раніше ГО «Принцип» (яку заснували адвокат Масі Найєм і правозахисниця Любов Галан) запустили правовий навігатор для військових, які отримали поранення. На платформі зібрана вся корисна та актуальна інформація від евакуації до встановлення інвалідності та отримання всіх необхідних документів.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies