Мінінфраструктури та Міжнародна організація міграції спільно вирішуватимуть проблеми вимушених переселенців.
Меморандум про співробітництво підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Голова Представництва Міжнародної організації міграції в Україні Ан Нгуєн.
Про це повідомляє Міністерство відновлення України.
Меморандум передбачає надання підтримки для захисту та рівного доступу до надання допомоги і послуг переселенцям, які повертаються до місць постійного проживання. Також у документі йдеться про підтримку інших груп населення, що постраждали від війни.
Як зазначив Кубраков, внаслідок військової агресії рф в Україні зруйновано/пошкоджено понад 18 тисяч багатоповерхівок та майже 139 тисяч приватних будинків. Людям, які стали вимушеними переселенцями, нікуди повертатися, тож наразі йде робота над рішеннями, які «дозволять забезпечити українців комфортними умовами для проживання».
«Вже ухвалений закон, який дозволяє громадянам України, чиє житло було зруйноване, отримати житловий сертифікат для купівлі нового житла в будь-якому місті чи селі України. Крім того, спільно з експертами розробляється деталізований механізм компенсації за пошкоджене майно. Не менш важливим є питання відновлення інфраструктурних об’єктів для надання якісних послуг українцям», – сказав міністр.
За його словами, Меморандум дасть можливість координувати спільні дії для надання ефективної допомоги тим, хто її вкрай потребує. Він має активізувати роботу з розробки потенційних та реалізації поточних спільних програм і проектів.
Читайте також: В Україні схвалили Стратегію щодо ВПО до 2025 року
Як вирішиватимуть проблеми ВПО
Зокрема, співробітництво реалізовуватиметься у сфері:
- підтримки державної політики та законодавчої бази, пов’язаної з роботою МОМ щодо сфери гуманітарної допомоги, розвитку та миру;
- наданням гуманітарної і міжнародної технічної допомоги;
- співпраці на рівні Уряду та транскордонної співпраці;
- підтримки інтегрованого управління кордонами /гуманітарного управління кордонами;
- реконструкції, облаштування та ремонту пунктів пропуску через державний кордон та прилеглої до них інфраструктури;
- розробки, впровадження та підтримки управління стійкими рішеннями щодо доступного та соціального житла;
- оцінки, відновлення, реконструкції та модернізації громадської інфраструктури, включаючи, серед іншого, системи водо- та електропостачання, водовідведення та теплопостачання;
- розвитку і відновлення бізнес-інфраструктури та інших ініціатив економічного відновлення.
Нагадаємо, що будь-які питання, пов’язані з порушенням прав ВПО, потрібно не замовчувати, а вирішувати за допомогою спеціально створених органів. Зокрема, про відновлення виплат, подвійну оплату комунальних послуг, дискримінаційсть закону про компенсацію за зруйноване житло нещодавно говорили з Представником Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України Ольгою Алтуніною.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
Я не могу подать заявку помогите пожалуйста