Схоже, що незважаючи на численні заклики та попередження РФ про начебто намагання України силою повернути непідконтрольні райони Донбасу після прийняття закону про реінтеграцію Донбасу, головним шляхом до цього, як і раніше, вважається дипломатичний, а саме такий собі обмін.
Так, Канцлер Австрії Себастьян Курц підтримує поетапне зняття санкцій ЄС з Росії в разі істотного прогресу у виконанні Мінських домовленостей.
«Незважаючи на те, що ми підтримуємо санкції ЄС щодо Росії, ми хочемо надати допомогу в пошуку мирного вирішення кризи в Україні і навколо неї, допомогою виконання Мінських угод», – заявив Курц в інтерв’ю «Інтерфаксу» напередодні візиту до Москви.
«У зв’язку з цим, нам необхідно створити позитивні стимули, як пропонував колишній глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер. Якщо ми побачимо суттєвий прогрес у виконанні Мінських угод, то розглянемо можливість зняття деяких санкцій ЄС», – заявив австрійський канцлер.
Цікаво, що про можливість пом’якшення західних санкцій відносно РФ заявив і спеціальний представник Держдепартаменту по Україні Курт Волкер. Це буде можливо, якщо Москва сприятиме досягненню миру в Донбасі.
При цьому Волкер зазначив, що «пом’якшення обмежувальних заходів буде незначним». Але навіть це, за його словами, «допоможе відносинам Москви і Вашингтона, продемонструвавши їх здатність домовлятися».
Проте в даний час прогрес у досягненні миру на сході України відсутній, в тому числі «через розбіжності позицій сторін у питанні введення миротворчого контингенту ООН», поскаржився спецпредставник.
Втім, водночас Волкер додав, що США не дозволять Росії захоплювати нові території України і, що тільки військова стійкість і посилення оборони країни дозволить протистояти агресор та допоможе перешкодити Росії здійснювати розширення своїх територіальних завоювань.
Щоправда, при цьому спецпредставник засумнівався у можливості повномасштабного російського вторгнення в Україну. Він також заявив, що США не дозволять «Росії приєднати нові території України».
Загалом заяви США та Австрії виглядають, як чергові «пробні камінці», котрі «кидають» у Росію, пропонуючи зайняти більш гнучку позицію відносно мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, в обмін на що можливе зняття частини санкцій накладених на РФ, що боляче б’ють по російській економіці.
Щоправда, мова не йде про відміну усіх санкцій, оскільки частина з них, включаючи перші, були накладені на РФ через окупацію Криму.
Водночас, Курт Волкер натякнув про можливість військової участі США у разі, якщо Росія вирішиться на пряму агресію щодо України.
Така тактика: чергування мирних пропозицій з заявами про можливість використання сили є, можна сказати, типовою для більшості дипломатичних перемовин і ситуація навколо Донбасу не виняток. Але головним методом вирішення конфлікту, тим не менше, лишається мирний шлях.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!