МИРу мир. Посол доброї волі ЮНІСЕФ Агнес Чан відвідала Костянтинівку
Регіональний посол доброї волі ЮНІСЕФ, пані Агнес Чан, цього тижня перебуває з візитом на сході України. Пані Агнес Чан – відома японська співачка, яка опікується долею дітей по всьому світу. Вона приїхала до України, аби почути голоси дітей та розказати світові про конфлікт, що триває в Україні вже п’ятий рік. У Костянтинівці посол доброї волі з Японії відвідала дошкільний навчальний заклад №31 “Мир”.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
ЮНІСЕФ надає грошову підтримку родинам із дітьми, що постраждали від війни
Незахищені родини з дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки, зможуть отримати грошову допомогу від дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та Міністерства соціальної політики України. Це додаткові виплати для посилення тих державних програм, які вже започатковані в країні.
Отримати таку допомогу зможуть багатодітні сім’ї (3 та більше дітей, з яких хоча б одна дитина не досягла 2 років). Також на додаткову матеріальну підтримку можуть розраховувати родини, які мають одного чи більше дітей з інвалідністю.
Розмір виплати
Кожен член родини отримає 2 220 грн на місяць, але не більше, ніж 5 людей. Гроші виплачуватимуться одноразово – за 3 місяці одним платежем.
«Ця виплата буде здійснюватися визначеним категоріям додатково до виплат, які проводяться за державними програмами, зокрема додатково до виплати внутрішньо переміщеним особам на проживання», – зазначили у пресслужбі ЮНІСЕФ в Україні.
Як подати заявку на отримання допомоги
Подати заявку можна на сайті: register.unicef.org. Для цього необхідно буде заповнити анкету, зокрема, надати інформацію про всіх членів сім’ї та вказати банківський рахунок, на який буде здійснюватись виплата.
Кожна заявка буде розглянута фахівцями ЮНІСЕФ та партнерами, а достовірність інформації та відповідність усім критеріям перевірятиметься.
Якщо під час заповнення виникнуть будь-які труднощі або додаткові запитання, можна звернутися й на безплатну гарячу лінію «Спільно» за номером: 0 800 600 017, де фахівці нададуть вичерпані відповіді.
Грошовий переказ має надійти за 4 тижні після подання заявки. Всі учасники програми отримають СМС про ухвалене рішення.
«Це тільки перша фаза програми. Наразі ЮНІСЕФ розглядає можливість розширити її на інші категорії», – додали в організації.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Донеччина отримала від UNICEF кисневі концентратори для перинатального центру
Чотири кисневі концентратори та тримісячний запас розхідних матеріалів для них – це вже четверта поставка від UNICEF на Схід України. Цього разу концентратори, необхідні для лікування хворих на covid-19, надійдуть до обласного перинатального центру у Краматорську. Всього для лікарень Донеччини передбачено 76 одиниць такого обладнання, найближчим часом очікується прибуття ще 20-ти концентраторів. Вартість кожного з них – 1300 доларів США.
«Майже всі наші відділення потребують кисню – як у вигляді концентраторів, так і кисневих балонів, від яких ми намагаємось відійти. У нас вже є понад 50 кисневих концентраторів, але якщо їх буде більше, ми будемо тільки раді. У перинатальному центрі для пацієнток з covid-19 відведено 20 ліжок, і кожне з них повинно бути забезпечено киснем. Адже концентратори допомагають виходжувати жінок і зберігати життя дітей внутрішньоутробно. Всього з моменту відкриття відділення було проліковано майже 100 пацієнток на різних строках вагітності. Частина з них вже народила здорових немовлят», – розповіла Світлана Хомченко, медичний директор обласного перинатального центру м. Краматорськ.
Світлана Хомченко: «Обласному перинатальному центру вкрай потрібні кисневі концентратори»
Команда UNICEF працює на Сході України не тільки у напрямку подолання пандемії, а й над питаннями загальної охорони здоров’я. Зокрема, підтримка спрямована на 20 шпиталів і 34 лікарні в Донецькій області.
«Ми розуміємо, яке навантаження мають Донецька та Луганська області внаслідок збройного конфлікту. І зараз воно посилюється через ковід. Тому задля подолання наслідків пандемії фонд UNICEF надає кисневі концентратори та інше медичне обладнання на загальну суму 10 мільйонів гривень. Також ми забезпечили лікарів, які працюють з ковідними хворими, 6 тисячами комплектів засобів індивідуального захисту, а всі лікарні вздовж лінії зіткнення – електронними ваучерами на придбання дезінфікуючих засобів», – повідомила голова UNICEF Лотта Сильвандер.
Окрім цього, UNICEF бере участь у безкоштовній вакцинації від covid-19 через міжнародний механізм допомоги COVAX. Фонд забезпечує дотримання низькохолодового режиму під час транспортування вакцин, проводить тренінги для персоналу складів і для медпрацівників, які готують вакцину до введення безпосередньо пацієнту.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Електронні ваучери для лікарень: безпека без компромісів
Забезпечити медустанову, яку щодня відвідують сотні дорослих і дітей, засобами індивідуального захисту допоміг електронний ваучер.
«Купити маску чи дезінфектор? Такий вибір не повинен стояти перед медпрацівником. У цьому питанні компромісів бути не може», — запевняє завідувачка Центру первинної медичної допомоги м. Бахмута Світлана Шабаліна.
Від початку пандемії COVID-19, пояснює пані Світлана, в медичних установах на сході України збільшився не тільки обсяг роботи, а й обсяг споживання засобів санітарії.
«В першу хвилю епідемії в нас була катастрофічна нестача засобів гігієни», — згадує медик. До другої хвилі поширення коронавірусу лікарня була вже повністю підготовленою.
Сьогодні на вході до центру первинної медичної допомоги незмінно чергує медпрацівниця, обличчя якої захищене екраном. Жінка вимірює температуру в кожного відвідувача й допомагає скористатися санітайзером. А засоби для дезінфекції стоять тепер не тільки в холі медцентру, а й у кожному лікарському кабінеті.
@O.Філіппов
Забезпечити медустанову, яку щодня відвідують сотні дорослих і дітей, засобами індивідуального захисту допоміг електронний ваучер. Програма з реалізації ваучерів від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Triangle Generation Humanitaire (TGH), що реалізується за фінансової підтримки USAID/OFDA, стала відповіддю на виклики пандемії COVID-19. Проєкт спрямований на покращення доступу 5500 сімей і 500 медичних, соціальних і освітніх закладів на сході України до гігієнічних і мийних засобів.
У зоні ризику
У період карантину мешканка Бахмута і матір двох дітей Ганна почала з пересторогою ставитися до візитів у лікарню.
«Важко було привчити дітей користуватися санітайзером: їм не подобався запах дезінфікуючого засобу, не подобалося, що він «щипає» шкіру. Але тепер вони розуміють, що це необхідність. І добре, що такі засоби надаються на місці і їх не потрібно носити з собою», — розповідає Ганна, стоячи в холі дитячої амбулаторії № 3, поки її дітям обробляють руки й вимірюють температуру.
@O.Філіппов
Амбулаторія, яку відвідує Ганна зі своїм 10-річним сином Данилом та 4-річною донькою Мирославою, розташована в будівлі Центру первинної медичної допомоги м. Бахмута. Прийом дітей із підозрою на COVID-19, пацієнтів з іншими захворюваннями та тих, хто приходить на вакцинацію, чітко розділено.
«Сьогодні в нас п’ятниця — день здорової дитини. І діти, які прийшли на щеплення, не стикаються з дітьми, які мають здати тест на коронавірус», — пояснює медик в білому халаті й масці.
@O.Філіппов
У листопаді 2020 року на обліку в амбулаторії з підтвердженим коронавірусом перебували 15 дітей. Усі маленькі пацієнти мали легкий перебіг хвороби. «На щастя, в нас не було жодного важкого випадку серед дітей. Але ми все одно ставимося до цього серйозно, адже діти контактують із людьми похилого віку, рідними та лікарями. Ми розуміємо, що всі зараз у зоні ризику», — говорить завідувачка медцентру і додає, що за потреби мобільні бригади амбулаторії можуть виїхати додому до дитини з підозрою на COVID-19.
Згідно з даними ЮНІСЕФ, в Україні кожен п’ятнадцятий інфікований COVID-19 є дитиною, підлітком або молодою людиною віком до 20 років. Станом на грудень 2020 року ця вікова група складала близько 6% від усіх зареєстрованих випадків зараження.
@O.Філіппов
Нова реальність — нові витрати
У період пандемії COVID-19 дуже важливо розширити доступ для всього населення до необхідних засобів санітарії та гігієни. Особливо гостро ця проблема стоїть на сході України, де збройний конфлікт, що триває вже сьомий рік, украй негативно впливає на гуманітарну ситуацію й матеріальний стан сімей.
«У цьому році, розуміючи ризик, ми відмовилися навіть від дитячих свят. Обійшлися тортом. Але діти не ображаються — вони теж уже звикли до нової реальності. Тепер у нас тільки школа, садок, прогулянки з собакою і планові візити до лікарні», — розповідає Ганна, яка почала обмежувати прогулянки своїх дітей на дитячі майданчики й у місця скупчення людей.
Мама двох дітей додає, що тепер щомісяця вона закуповує кілька пакунків одноразових масок, санітайзер і мило на всю сім’ю. «Для нас це нова стаття витрат», — ділиться Ганна розповіддю про будні сім’ї в період епідемії.
@O.Філіппов
Додаткові засоби гігієни поповнили статті витрат і для Бахмутської дитячої амбулаторії. «Завдяки ваучеру ми на три місяці закрили потреби в паперових рушниках, санітайзерах, рідкому милі й дезінфекторах. Все це стало в пригоді не тільки медикам, а й нашим пацієнтам — дітям», — констатує завідувачка Центру первинної допомоги Світлана Шабаліна.
Медик додає, що ставлення жителів сходу України до епідемії почало змінюватися. Так, відвідувачі лікарні вже серйозніше ставляться до профілактичних оглядів. «Люди більше не говорять, що коронавірусу не існує, — пояснює пані Світлана. — З’явилися відповідальність і усвідомленість».
За фінансової підтримки USAID/OFDA Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Triangle Generation Humanitaire (TGH) реалізують проєкт, у межах якого в період з липня 2020-го по січень 2021 року надаються електронні ваучери на засоби гігієни. Загалом 5436 вразливих сімей у 85 населених пунктах Донецької та Луганської областей отримали ваучери на гігієнічні засоби через 42 партнерських магазини, розташовані у всіх районах уздовж лінії зіткнення. Крім того, 187 освітніх закладів та 120 соціальних установ, а також 181 заклад охорони здоров’я отримали електронні ваучери для забезпечення першочергових потреб у гігієнічних та мийних засобах.
ЮНІСЕФ/TGH
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У Донецькій області впроваджується проєкт UPSHIFT Україна
ЮНІСЕФ за підтримки Європейського Союзу через партнерську організацію “Професійний розвиток Харкова” впроваджують новий проєкт UPSHIFT Україна. Він спрямований на розвиток професійних навичок підлітків та молоді.
До участі залучаються жителі Донецької та Луганської областей. Взяти участь можуть команди від 3 до 5 осіб. Проєкт розрахований на вікову категорію від 14 до 21 року. Вони мають пройти 3-х денний тренінг. На зайняттях їх навчать організації проектної та командної роботи, розробляти план вирішення соціальної проблеми, що є актуально для учасників та околишніх людей. Також тренери навчать оформлювати власні ідеї й надихнуть на їх вдосконалення.
“Ті учасники, які в результаті триденних семінарів вийдуть на фінальний етап й отримають фінансування, зможуть реалізувати свою ідею протягом трьох місяців. Сума гранту складає до 60 тисяч гривень, – розповідає координаторка освітніх проєктів краматорського офісу ЮНІСЕФ Світлана Стукало, – проєкт буде реалізовано у кількох локаціях. У Донецькій області – це Краматорськ, Слов’янськ, Добропілля й Маріуполь. А у Маріуполі буде цілих 5 хвиль”.
Зареєструватися може кожен, хто має ініціативу, яку бажає відтворити на ділі. Реєстрація у кожній з хвиль буде опублікована на сторінці Мас медіа ЮНІСЕФ Професійний розвиток Харкова. З 15 серпня вже буде відкрита реєстрація команд для відбору у Слов’янську та Сєверодонецьку.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Юнісеф у дев’яти прифронтових містах відкрив батьківські кімнати
Безпечний та комфортний простір для сповивання та годування малюків створив та облаштував Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки компанії Procter & Gamble та у співпраці з керівництвом закладів охорони здоров’я.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!